Aktualności
Sport akademicki
03 Sierpnia
Źródło: www.pasjaazs.pl
Opublikowano: 2021-08-03

Srebro dla kajakarek!

Kolejny medal dla zawodniczki z klubu Akademickiego Związku Sportowego na igrzyskach w Tokio. W rywalizacji K-2 na dystansie 500 metrów srebro wywalczyły: Anna Puławska z AZS AWF Gorzów Wielkopolski i Karolina Naja.

Polki w półfinale oszczędziły sporo sił, zajmując czwarte miejsce i zapewniając sobie miejsce w decydującym wyścigu. W nim od samego początku polska osada zajmowała drugą pozycję, a na prowadzeniu były Nowozelandki z niesamowitą Lisą Carrington, która kilkadziesiąt minut wcześniej została mistrzynią olimpijską w K-1 na 200 metrów. W połowie dystansu Polki zaczęły zbliżać się do prowadzącej osady, ale rywalki odparły atak. Naja i Puławska sięgnęły jednak po srebro, wygrywając o jedną dziesiątą sekundy z Węgierkami!

To trzeci polski medal w Tokio. W każdym z nich spory udział mieli sportowcy spod znaku AZS. Wcześniej złoto wywalczyła lekkoatletyczna sztafeta mieszana 4×400 metrów, której wszyscy członkowie reprezentują AZS. Pierwszy w historii tej konkurencji finał olimpijski wygrali: Karol Zalewski (AZS AWF Katowice), Natalia Kaczmarek (AZS AWF Wrocław), Justyna Święty-Ersetic (AZS AWF Katowice) i Kajetan Duszyński (AZS Łódź).

Srebro zdobyła zaś czwórka podwójna kobiet w wioślarstwie, w której trzy zawodniczki wywodzą się z klubów AZS. Agnieszka Kobus-Zawojska (AZS AWF Warszawa), Maria Sajdak (AZS AWF Kraków), Katarzyna Zillmann (AZS UMK Toruń) płynęły razem z Martą Wieliczko.

źródło: www.pasjaazs.pl

Dyskusja (0 komentarzy)