Aktualności
Sport akademicki
21 Stycznia
Fot. Paweł Skraba
Opublikowano: 2022-01-21

Startują Akademickie Mistrzostwa Polski

Ponad 20 tys. uczestników, blisko 1,5 tys. osób pracujących przy organizacji – rusza kolejny sezon Akademickich Mistrzostw Polski. W tym półroczu studenci rywalizować będą w 35 dyscyplinach. Tytułu broni Politechnika Gdańska.

Jako pierwsze do rywalizacji w Akademickich Mistrzostwach Polski stanęły futsalistki, które w piątek, 21 stycznia, w Łodzi rozpoczęły zmagania w pierwszym turnieju półfinałowym. O awans walczy 21 drużyn. Organizatorem zawodów jest Klub Uczelniany AZS Politechniki Łódzkiej, dla którego będzie to jedna z prób generalnych przed lipcowymi European Universities Games.

Pierwsze medale tegorocznych AMP-ów zostaną rozdane 26 lutego, gdy w Krakowie dobiegnie końca turniej finałowy w futsalu mężczyzn. Kilka dni później poznamy najlepsze futsalistki. W marcu z kolei odbędą się mistrzostwa w biegach przełajowych, narciarstwie i snowboardzie. W sumie do końca czerwca, kiedy rywalizować będą żeglarze, rozegrane zostaną zawody w 35 dyscyplinach.

Akademickie Mistrzostwa Polski to nasze flagowe rozgrywki, które rokrocznie gromadzą na starcie wiele tysięcy studentów. Po doświadczeniach z dwóch poprzednich lat wiemy w jaki sposób bezpiecznie przygotować i zorganizować zmagania dla pasjonatów sportu – mówi Dariusz Piekut, sekretarz generalny Akademickiego Związku Sportowego, który jest organizatorem cyklu AMP.

Dodaje jednocześnie, że każde zawody zostaną przeprowadzone w reżimie sanitarnym zależnym od aktualnie obowiązujących przepisów.

Naszym celem jest taka organizacja zawodów, by wszyscy byli bezpieczni i jednocześnie szczęśliwi z powodu możliwości uczestniczenia w rywalizacji sportowej – zaznacza Piekut.

W poprzednim sezonie cykl Akademickich Mistrzostw Polski po raz drugi z rzędu wygrała Politechnika Gdańska. Na podium znaleźli się też studenci Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Uniwersytetu Warszawskiego. W całym sezonie sklasyfikowano 123 uczelnie wyższe z całej Polski.

MK, źródło: AZS

 

Dyskusja (0 komentarzy)