Aktualności
Sport akademicki
30 Października
Opublikowano: 2019-10-30

Studenci Politechnicy Łódzkiej o włos od zwycięstwa w Bridgestone World Solar Challenge 2019

Zespół Lodz Solar Team z Politechniki Łódzkiej, jako jedyny reprezentant Polski, uczestniczył po raz trzeci w prestiżowym wyścigu samochodów elektrycznych zasilanych energią słoneczną Bridgestone World Solar Challenge 2019 w Australii. Ich całkowicie zmodyfikowany samochód Eagle Two zajął 2. miejsce w klasyfikacji praktyczności pojazdów.

Samochód startujący w tegorocznym wyścigu w  Australii nabrał nowego wyglądu – zarówno karoseria, jak i wnętrze pojazdu zostały dopracowane dzięki współpracy ze studentami łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Eagle Two jest napędzany dwoma silnikami BLDC o łącznej mocy 10 kW, zasilanymi energią zmagazynowaną w baterii o pojemności 60 kWh, umieszczonej w podłodze pojazdu. System pozwala na przejechanie rekordowego dystansu 2400 km na jednym ładowaniu! Na dachu samochodu zamontowane zostały nowoczesne panele fotowoltaiczne o wysokiej odporności na uszkodzenia oraz imponującej sprawności, przekraczającej 23 proc. Przedstawiciel koncernu Tesla, podkreślił w swojej wypowiedzi, że samochód łódzkich studentów jest najbardziej stylowym samochodem startującym w wyścigu.

Zespół Lodz Solar Team to projekt studentów Politechniki Łódzkiej, działający w ramach SKN Miłośników Motoryzacji Instytutu Maszyn Przepływowych Wydziału Mechanicznego PŁ, którzy od 5 lat z sukcesami pracują nad konstrukcją pojazdów napędzanych energią słoneczną.

Małgorzata Trocha, źródło: PŁ

Dyskusja (0 komentarzy)