Aktualności
Sport akademicki
14 Lutego
Źródło: KNR
Opublikowano: 2020-02-14

Studenci Politechniki Warszawskiej na podium Carolo-Cup

Studenci Koła Naukowego Robotyków z Politechniki Warszawskiej wywalczyli drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i trzy drugie miejsca w poszczególnych konkurencjach podczas międzynarodowych zawodów Carolo-Cup w Braunschweig w Niemczech.

Impreza, która odbyła się w dniach 10–11 lutego, to bardzo prestiżowe wydarzenie dla studenckich zespołów zajmujących się projektowaniem autonomicznych samochodów w małej skali. Uczestnicy mierzyli się z dwoma zadaniami: przejazd z parkowaniem oraz przejazd z przeszkodami. Oceniana była także prezentacja opisująca zastosowane rozwiązania, a uzyskany za nią wynik również wpływał na klasyfikację generalną.

Studenci Politechniki Warszawskiej z Koła Naukowego Robotyków działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa zaprezentowali na zawodach nowy model swojego pojazdu Selfie. W przejeździe z parkowaniem byli drudzy, podobnie jak w przejeździe z przeszkodami. Za prezentację również zajęli drugie miejsce. Te wyniki złożyły się na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. W zawodach warszawską uczelnię reprezentowali: Krzysztof Gawin, Mateusz Grudzień, Michał Jarzyński, Michał Kiełczykowski, Marek Knosala, Paweł Kotiuk, Maciej Krasa, Mateusz Marczuk, Piotr Mikuła, Rafał Litka, Igor Pieniek, Mateusz Szczygielski i Dawid Urbański.

Koło Naukowe Robotyków startowało w Carolo-Cup po raz trzeci i był to zdecydowanie ich najbardziej udany występ. Rok temu zajęli szóste miejsce w klasyfikacji generalnej i trzecie w konkurencji jazda z parkowaniem, a w swoim debiucie dwa lata temu w łącznej punktacji znaleźli się na siódmej pozycji.

źródło: PW

Dyskusja (0 komentarzy)