Aktualności
Sport akademicki
02 Sierpnia
Fot. Rafał Oleksiewicz
Opublikowano: 2023-08-02

Sztafeta pływaków ze złotym medalem na Uniwersjadzie

Męska sztafeta 4 × 100 metrów w pływaniu stylem dowolnym zdobyła pierwszy dla Polski złoty medal w trakcie 31. Letniej Uniwersjady w Chengdu. To już czwarty krążek naszej reprezentacji w Chinach.

Sztafeta pływaków awansowała do finału z szóstym czasem (3:19.05). Jednak w kluczowym starcie biało-czerwoni popłynęli zdecydowanie szybciej i ostatecznie finiszowali z wynikiem 3:14,60, wyprzedzając dwie najlepsze sztafety z eliminacji – Brazylijczyków (o 0,7 sek.) i Włochów (o ponad sekundę). Złoty medal wywalczyli: Kamil Sieradzki, Dominik Dudys, Mateusz Chowaniec (wszyscy trzej Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach) i Jakub Kraska (Uniwersytet Łódzki).

Było jasne, że walczymy nie tylko o medal, ale o złoto. Byliśmy przygotowani, cieszy mnie, że osiągnęliśmy bardzo dobry wynik – przyznał trener Jakub Karpiński.

To czwarty medal naszej reprezentacji w Chinach, a 99 w całej historii startów w uniwersjadach! Kolejny będzie już setnym. W Chengdu zdobyliśmy dotąd trzy brązowe krążki: w judo (Kacper Szczurowski), w taekwondo (Patrycja Adamkiewicz) oraz w strzeleckiej konkurencji pistoletu szybkostrzelnego 25 metrów (Oskar Miliwek). Największe wydarzenie sportu studenckiego potrwa do 8 sierpnia.

źródło: AZS

Dyskusja (0 komentarzy)