Aktualności
Sport akademicki
08 Stycznia
Opublikowano: 2020-01-08

Terminarz Akademickich Mistrzostw Polski

Rywalizacja w futsalu zainauguruje tegoroczny sezon Akademickich Mistrzostw Polski. Medale zostaną rozdane w 30 dyscyplinach.  

Poprzednie dwie edycje AMP-ów zakończyły się triumfem studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2008 roku, czyli momentu, gdy zmaganiom żaków nadano obecną formułę, zwyciężali oni aż ośmiokrotnie. W 2019 roku o medale walczyli przedstawiciele 146 uczelni. Akademicki Związek Sportowy opublikował już terminarz tegorocznych zawodów i ich gospodarzy.

W części dyscyplin, podobnie jak to było do tej pory, zmagania toczyć się będą od razu w turniejach wyłaniających mistrzów. W pozostałych, zanim rozegrane zostaną finały, odbędą się eliminacje. Najwcześniej, bo już między 23 a 26 stycznia, do rywalizacji przystąpią futsalistki i futsaliści. Panie zagrają w jednym z turniejów eliminacyjnych w Krakowie (gospodarz: Uniwersytet Ekonomiczny), a panowie w Toruniu (Uniwersytet Mikołaja Kopernika). Finalistów tej dyscypliny gościć będzie pod koniec lutego Poznań (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza i Politechnika). Najdłużej na rozstrzygnięcia poczekają piłkarze (Politechnika Opolska) i piłkarki nożne (AZS Szczecin), koszykarze 3×3 (AZS Warszawa), szczypiorniści i szczypiornistki (AZS Katowice), siatkarze i siatkarki plażowe (Uniwersytet Gdański) oraz tenisiści (Politechnika Gdańska). W tych dyscyplinach mistrzów poznamy dopiero w czerwcu.

Jedną z imprez w ramach AMP zorganizuje Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa: medale w judo rozdane zostaną w Pile.

MK

Terminarz AMP 2019/2020

Dyskusja (0 komentarzy)