Aktualności
Sport akademicki
14 Marca
Źródło: AZS
Opublikowano: 2022-03-14

Udany test przed lipcowymi igrzyskami

Przed Europejskimi Igrzyskami Akademickimi, które w lipcu odbędą się w Łodzi, organizatorzy sprawdzają swój potencjał. Jedną z okazji do testów były półfinały Akademickich Mistrzostw Polski w badmintonie, które rozegrano w miniony weekend.

Rejestracja zawodników, sędziowie, losowanie drużyn, przygotowanie obiektu, zapewnienie studentom-sportowcom zakwaterowania – wszystko tak jak ma być na Europejskich Igrzyskach Akademickich. Z tymi wyzwaniami organizatorzy zmierzą się już w lipcu, ale będzie to dotyczyło nie jednej, a 21 dyscyplin rozgrywanych w sumie na 15 obiektach sportowych w Łodzi, Zgierzu i Pabianicach.

Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik, aby zapewnić zawodnikom komfort rywalizacji na najwyższym poziomie. Imprezy testowe są po to, żeby wyeliminować ewentualne niedociągnięcia – przekonuje Adrianna Grabowska z komitetu organizacyjnego EUG 2022 PŁ.

Okazją do sprawdzenia możliwości organizacyjnych był półfinałowy turniej AMP w badmintonie. Do rywalizacji zgłosiło się 20 zespołów, które swoje mecze rozgrywały w hali sportowej Uniwersytetu Medycznego. Ekipy zostały podzielone na cztery grupy po pięć zespołów. W ich ramach uczelnie spotykały się w formule każdy z każdym. Następnie zwycięzcy grup rozegrali mecze o pierwsze miejsce, a drużyny z drugich pozycji walczyły o miejsca V-VIII. Zwycięstwo w strefie południowej półfinału AMP w badmintonie wywalczyli zawodnicy z AWF Katowice, na miejscu drugim uplasował się Uniwersytet Śląski, natomiast trzecią pozycję zajęła Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Zwycięskie zespoły z południa spotkają się z liderami strefy północnej na finałach AMP w badmintonie w Katowicach 8–10 kwietnia, gdzie zawalczą o miejsca na podium.

Po lutowym turnieju w futsalu kobiet półfinały AMP w badmintonie były kolejnym eventem testowym przed łódzkimi igrzyskami.

Pracując podczas eventów testowych docieramy się z zespołem. Myślę, że oba półfinały AMP były przeprowadzone sprawnie. Nie inaczej będzie na Europejskich Igrzysk Akademickich Łódź 2022 – zapewnia Adrianna Grabowska.

Przed Politechniką Łódzką jeszcze dwa próbne wydarzenia – AMP w pływaniu oraz tenisie ziemnym, tym razem współorganizowane z AZS Łódź.

A już od 17 lipca przez dwa tygodnie Łódź stanie się europejską stolicą multisportu akademickiego. Na European Universities Games 2022 przyjedzie ponad 6 tys. studentów-sportowców.

MK

Łódź gotowa na igrzyska


 

 

 

Dyskusja (0 komentarzy)