Aktualności
Sport akademicki
24 Lutego
Fot. RAJU Photography
Opublikowano: 2020-02-24

Toruń i Kraków najlepsze w futsalowych AMP

Kolegium Jagiellońskie Toruńska Szkoła Wyższa wśród mężczyzn i Uniwersytet Jagielloński w Krakowie wśród kobiet zwyciężyły w Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu. To pierwsi tegoroczni triumfatorzy Akademickich Mistrzostw Polski.

Pierwsze komplety medali w tegorocznym cyklu AMP rozdano w Poznaniu. Turniej męski odbył się na obiektach Politechniki Poznańskiej i Akademii Wychowania Fizycznego, natomiast żeński w salach Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz Uniwersytetu Przyrodniczego. W obydwu przez trzy dni bój o medale toczyły 32 drużyny.

W finale rywalizacji mężczyzn studenci z Torunia wysoko pokonali zespół Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie 5:1. Brązowe medale wywalczyli zawodnicy Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach po zwycięstwie z gospodarzami imprezy – Politechniką Poznańską – 3:0. Z kolei w finale turnieju pań triumf odniosły reprezentantki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (na fot.), które wygrały z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Wałbrzychu 2:1. Dla krakowianek, które świetnie radzą sobie zarówno w rozgrywkach futsalowych, jak i trawiastych, to już trzecie z rzędu zwycięstwo w AMP. Brązowy medal wywalczyły zawodniczki Uniwersytetu Gdańskiego, które zremisowały bezbramkowo z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, ale lepiej egzekwowały rzuty karne (3:2).

Mimo wysokiej porażki MVP meczu finałowego uznano gracza krakowskiej drużyny – Mikołaja Zastawnika. Najlepszym strzelcem został Mateusz Cyman z ekipy zwycięzców, a najlepszym bramkarzem Maksym Kisielov z Uniwersytetu Śląskiego. W turnieju pań jako najlepszą zawodniczkę wybrano Klaudię Fabovą z PWSZ Wałbrzych. W klasyfikacji strzelczyń zwyciężyły Patrycja Michalczyk (Uniwersytet Szczeciński) i Emilia Jarzyna (Uniwersytet Warszawski). Najlepszą bramkarką została Denisa Mochnacka (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie).

Paweł Hochstim, źródło: www.pasjaazs.pl

Dyskusja (0 komentarzy)