Aktualności
Sport akademicki
03 Marca
Fot. A. Modliński, źródło: AZS
Opublikowano: 2022-03-03

Triumf futsalistek UAM

Zwycięstwem studentek Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zakończyły się rozgrywane w Krakowie Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu kobiet.

W zmaganiach uczestniczyło 15 drużyn. Gospodarzem turnieju finałowego był Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Po raz drugi z rzędu zespół reprezentujący tę uczelnię zagrał w meczu decydującym o złotym medalu. Rywalkami krakowianek były tym razem studentki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Lepsze okazały się zawodniczki z Wielkopolski, które dopiero w końcówce przechyliły szalę na swoją korzyść i wygrały nieznacznie 1:0.

Do Krakowa przyjechałyśmy zaledwie w dziewiątkę, ale przeczuwałam, że wrócimy ze złotem. Chociaż UEK przeważał przez większą część finału, to miałyśmy swoje sytuacje i dzielnie się broniłyśmy. Na blisko trzydzieści sekund przed końcem miałyśmy przedłużony rzut karny i wiedziałam, że go wykorzystamy. Jestem naprawdę dumna z tej ekipy – mówi Alicja Zając, futsalistka i studentka UAM.

Ekipa UEK po raz drugi z rzędu w finałach AMP musiała zaznać goryczy porażki.

Nie przypominam sobie tak wyrównanego finału. Ze smutkiem muszę przyznać, że jako gospodarze mieliśmy w nim pecha, ale taki jest sport. Z drugiej strony rozpiera mnie duma, bo nasze dziewczyny zagrały rewelacyjny turniej – przyznaje Daniel Bukalski, prezes zarządu AZS UEK Kraków.

Obrończynie tytułu, futsalistki Uniwersytetu Jagiellońskiego, tym razem uplasowały się poza podium. W meczu o trzecie miejsce uległy Uniwersytetowi Gdańskiemu 1:2.

Nagrody indywidualne przyznano: Julii Szostak z UEK (MVP turnieju), Dominice Dewickiej z UAM (najlepsza bramkarka) i Pauli Zawistowskiej (królowa strzelczyń).

Przypomnijmy, że w zakończonej w niedzielę rywalizacji mężczyzn zwyciężyli studenci Uniwersytetu Gdańskiego, którzy pokonali drużynę Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile 4:1.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)