Aktualności
Sport akademicki
10 Czerwca
Fot. Arkadiusz Modliński
Opublikowano: 2019-06-10

Triumfatorzy AMP w piłce ręcznej

Politechnika Opolska wśród mężczyzn i Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach wśród kobiet zwyciężyły w Akademickich Mistrzostwach Polski w piłce ręcznej, które zakończyły się w niedzielę w Krakowie.

W finałowej rywalizacji szczypiornistów spotkały się ekipy Politechniki Opolskiej i Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Spotkanie było niezwykle zacięte: do przerwy na tablicy świetlnej widniał remis 15:15. Po wznowieniu gry studenci z Opola utrzymali skuteczność z pierwszej części, pozwalając rywalom znad morza rzucić tylko dziewięć goli. W efekcie mecz zakończył się rezultatem 30:24.

– Na pewno siedziało w nas to, że w zeszłym roku nie zdobyliśmy złota u siebie. Pałaliśmy chęcią rewanżu i cieszy mnie, że pokazaliśmy teraz ząb – przyznał Tomasz Wróbel z Politechniki Opolskiej.

Brązowy medal zdobyła Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, która pokonała ubiegłorocznego zwycięzcę – Uniwersytet Rzeszowski. Najlepszym graczem został Krzysztof Gądek (AWFiS Gdańsk), najlepszym bramkarzem – Dawid Skrzypczyk (PO Opole), a królem strzelców – Filip Fąfara z ALK Warszawa.

Również u pań nastąpiła detronizacja ubiegłorocznych triumfatorek. Zespół Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej uległ w finale drużynie AWF 16:20, przegrywając już do przerwy 7:11. Po brązowy medal sięgnęły szczypiornistki  Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

– Wydaje mi się, że nasze zwycięstwo było spodziewane, bo przyjechałyśmy naprawdę mocnym składem. Mocno zagrałyśmy w obronie, pomogło to naszej bramkarce, a ona pomogła nam. Choć trzeba przyznać, że bramkarka drużyny z Lublina też świetnie grała – mówiła Magdalena Drażyk z AWF Katowice, uznana MVP turnieju. Najlepszą bramkarką wybrano jej koleżankę klubową Klaudię Zizulewską, zaś królową strzelczyń z 42 bramkami została Julia Witulich z Uniwersytetu Gdańskiego.

Organizatorem turnieju finałowego był Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

MK

Źródło: www.pasja.azs.pl

 

Dyskusja (0 komentarzy)