Aktualności
Sport akademicki
11 Lipca
Fot. Paweł Skraba
Opublikowano: 2019-07-11

Trzeci złoty medal dla Polski na Uniwersjadzie w Neapolu

Michał Rozmys w świetnym stylu zdobył w środę złoty medal w biegu na 1500 metrów podczas 30. Letniej Uniwersjady w Neapolu. Student Uniwersytetu Szczecińskiego, broniący na co dzień barw UKS Barnim Goleniów, popisał się fantastycznym finiszem, nie dając w finale rywalom żadnych szans.

Jeszcze na ostatnim wirażu Polak biegł na czwartym, piątym miejscu, ale na wejściu na ostatnią prostą błyskawicznie minął rywali i jako pierwszy wpadł na metę.

– Bardzo się cieszę, że udało mi się zrealizować to, co założyliśmy z trenerem Jackiem Kostrzebą. Zdałem się całkowicie na jego doświadczenie. To mój pierwszy złoty medal na takiej imprezie. To na pewno jedno z najważniejszych moich dotychczasowych osiągnięć w karierze – skomentował tuż po zwycięskiej rywalizacji.

To siódmy medal biało-czerwonych w Neapolu i trzeci złoty. Do tej pory na najwyższym stopniu podium stanęli, oprócz Rozmysa, kulomiot Konrad Bukowiecki i drużyna strzelczyń w konkurencji karabinu pneumatycznego. Cztery brązowe medale zdobyli: drużyna szpadzistek, szpadzista Wojciech Kolańczyk, pływak Filip Zaborowski i taekwondzistka Patrycja Adamkiewicz.

Medal Michała Rozmysa jest 97 złotym krążkiem zdobytym przez naszych reprezentantów w historii letnich uniwersjad i 150, jeśli liczyć również zimowe. Impreza w Neapolu trwa do 14 lipca.

źródło: pasja.azs.pl

 

Dyskusja (0 komentarzy)