Aktualności
Sport akademicki
09 Czerwca
Fot. Radosław Jurga
Opublikowano: 2023-06-09

UAM zwycięzcą Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej kobiet

Zwycięstwem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce nożnej kobiet, które odbywały się w stolicy Wielkopolski. Gospodynie w wielkim finale pokonały po rzutach karnych drużynę Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Kolejna edycja piłkarskich mistrzostw kobiet w Poznaniu – rozgrywana w formule siedmioosobowej na nieco zmniejszonych boiskach – zgromadziła większą liczbę drużyn niż w ubiegłym roku. W trakcie czterech dni na murawach obiektu miejscowego UAM rywalizowało blisko 400 zawodniczek z 27 zespołów. W gronie uczestniczek pojawiły się nawet piłkarki z pierwszej reprezentacji Polski (Anna Zapała, grająca w drużynie broniącego tytułu Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie), a także z narodowych kadr w futsalu.

W wielkim finale kibice nie obejrzeli ani jednego gola, więc do rozstrzygnięcia niezbędna była seria rzutów karnych. Skuteczniejsze w tym elemencie były studentki UAM. Zespół prowadzony przez trenera Wojciecha Weissa, na co dzień selekcjonera reprezentacji Polski w futsalu, dwukrotnie trafił do bramki UMCS, dzięki czemu zapewnił sobie tytuł akademickich mistrzyń kraju. W całym turnieju poznanianki odniosły 5 zwycięstw i raz zremisowały, zdobywając 24 bramki i tracąc tylko 3 (wszystkie w meczu półfinałowym). Co ciekawe, dla niektórych z nich było to drugie na przestrzeni czterech miesięcy złoto – pod koniec lutego triumfowały w finale AMP w futsalu. Z kolei w meczu o brąz piłkarki Uniwersytetu Jagiellońskiego wygrały z Akademią Wychowania Fizycznego w Poznaniu 4:2.

Tytuł najlepszej zawodniczki turnieju otrzymała Eliza Ostrowska (UAM Poznań). Królową strzelczyń została Karolina Majda (Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy), zdobywczyni 12 goli, a najlepszą bramkarką uznano Wiktorię Cisowską (AWF Poznań).

Paweł Skraba, źródło: AZS

Dyskusja (0 komentarzy)