Aktualności
Sport akademicki
07 Marca
Fot. Ewelina Orzeł
Opublikowano: 2022-03-07

UJ i UW najlepsze w snowboardzie

Studentki Uniwersytetu Jagiellońskiego i studenci Uniwersytetu Warszawskiego wygrali Akademickie Mistrzostwa Polski w snowboardzie. Dwudniowa impreza, z udziałem dwójki olimpijczyków z Pekinu – Weroniki Bieli-Nowaczyk i Oskara Kwiatkowskiego, odbyła się w miniony weekend w Szczawnicy.

W zawodach udział wzięło blisko 300 snowboardzistek i snowboardzistów reprezentujących 43 uczelnie. Wśród nich było także dwoje olimpijczyków z Pekinu: Oskar Kwiatkowski (AWF Katowice) i Weronika Biela-Nowaczyk (Uniwersytet Jagielloński). Oboje pewnie wygrali rywalizację na trasie slalomu giganta. Kwiatkowski zajął ponadto 3 miejsce w banked slalomie – w tej konkurencji triumfowali Jakub Błaszczyszyn z Uniwersytetu Gdańskiego i Agnieszka Troszok z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

W imprezie dominowali snowboardzistki i snowboardziści krakowskich uczelni. Klasyfikację generalną u kobiet wygrał Uniwersytet Jagielloński przed Akademią Górniczo-Hutniczą i Uniwersytetem Warszawskim. Wśród mężczyzn najlepsi okazali się wprawdzie zawodnicy Uniwersytetu Warszawskiego, ale pozostałe miejsca na podium zajęły Akademia Górniczo-Hutnicza i Politechnika Krakowska.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)