Aktualności
Sport akademicki
07 Maja
Źródło: AZS
Opublikowano: 2024-05-07

Uniwersytet Jagielloński i Politechnika Gdańska najlepsze w trójboju

Kobieca drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego i męska Politechniki Gdańskiej zwyciężyły w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w trójboju siłowym. Zawody rozegrano w Katowicach. 

W dwudniowej imprezie w hali Ośrodka Sportowego Szopienice w Katowicach wzięło udział ponad 580 studentek i studentów z 87 uczelni. Na pięciu pomostach świetnie radzili sobie debiutanci, ale główne role odegrali doświadczeni zawodnicy.

Akademicką mistrzynią Polski w nowej, wyższej kategorii wagowej została Aleksandra Blajer. Reprezentantka Uniwersytetu Rzeszowskiego tym razem zwyciężyła w wadze do 57 kg, w której przed rokiem triumfowała jej siostra. Gabriela Blajer (URz Rzeszów), startująca w ten weekend w konkurencji do 63 kg, musiała uznać wyższość Wiktorii Zapotocznej (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie) i ubiegłorocznej mistrzyni Patrycji Panasiuk (Uniwersytet Jagielloński).

Złota w wadze do 69 kg nie obroniła również Aleksandra Łukasik (Collegium Medicum UJ) – na najwyższym stopniu podium stanęła bowiem Marika Zandecka (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu). Wygraną w kategorii do 76 kg odniosła za to Suzanne Nieuwenburg Izadi (Collegium Medicum UJ). Kolejne zwycięstwo w AMP, ale tym razem w wyższej kategorii wagowej do 84 kg, zanotowała Joanna Lewandowska (Uniwersytet Jagielloński). W konkurencji powyżej 84 kg triumfowała z kolei Magdalena Romaniuk (Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie).

W zdobywaniu kolejnych tytułów nie zatrzymuje się Kamil Linstedt. Reprezentant Politechniki Gdańskiej zwyciężył po raz piąty z rzędu (przed rokiem najlepszy w wadze do 74 kg), chociaż w tym roku musiał się sporo napracować na wygraną. O wysokim poziomie w kategorii do 83 kg niech świadczy fakt, że wygrał tylko w martwym ciągu, a różnica między nim a szóstym w klasyfikacji Przemysławem Milczarczykiem (Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie) wynosiła zaledwie 13 punktów. Cała szóstka wypełniła się też limity na najbliższe Akademickie Mistrzostwa Świata w Estonii.

W kategorii do 74 kg zwyciężył Michał Jasiak (Politechnika Warszawska), czyli zeszłoroczny mistrz w wadze do 66 kg. W tej z kolei najlepszy okazał się Bartosz Kucharczyk (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach).

W klasyfikacjach drużynowych AMP w trójboju siłowym obrońcy tytułów stanęli na wysokości zadania i utrzymali ubiegłoroczne pozycje. U kobiet najlepszy ponownie był Uniwersytet Jagielloński przed Collegium Medicum UJ i Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. U mężczyzn ponownie triumfowała Politechnika Gdańska, wyprzedzając Politechnikę Warszawską i Politechnikę Krakowską. Wyłoniono również najlepszą zawodniczkę i zawodnika AMP. Wyróżnienia te trafiły do rąk Mariki Zandeckiej (UAM) i Kamila Linstedta (PG).

źródło: AZS

Dyskusja (0 komentarzy)