Aktualności
Sport akademicki
11 Kwietnia
Opublikowano: 2023-04-11

Uniwersytet Warszawski nowym liderem AMP-ów

Uniwersytet Warszawski wyszedł na prowadzenie w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski po rozegraniu siedmiu konkurencji. Broniąca tytułu Politechnika Gdańska zajmuje na razie trzecie miejsce. 

Kolejny sezon AMP-ów wystartował pod koniec stycznia. Pierwsze medale rozdano pod koniec lutego w futsalu. W kolejnych tygodniach rywalizowano w narciarstwie, snowboardzie, wspinaczce sportowej, szachach, judo i biegach przełajowych. W sumie do końca czerwca, kiedy jako ostatni do decydującej rywalizacji staną piłkarze, zaplanowano zawody w 35 dyscyplinach.

Po rozegraniu siedmiu z nich na prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyszedł Uniwersytet Warszawski (737,5 pkt). Stołeczni studenci czują jednak na plecach oddech koleżanek i kolegów z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (716 pkt). Podium zamyka broniąca tytułu AMP Politechnika Gdańska (683 pkt). Na kolejnych miejscach: Uniwersytet Gdański (647 pkt), Politechnika Warszawska (634 pkt) i Politechnika Wrocławska (592 pkt), która zanotowała awans o 6 pozycji.

W klasyfikacji medalowej bezkonkurencyjna jest Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach (5 złotych/4 srebrne/5 brązowych), która wyprzedza Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie (3/2/2) i Uniwersytet Warszawski (3/1/6).

W obu zestawieniach wszystko się jeszcze może zmienić, wszak do rozegrania pozostało jeszcze prawie trzydzieści konkurencji. Jeszcze w kwietniu wyłonieni zostaną medaliści w brydżu sportowym, ergometrze wioślarskim, pływaniu i badmintonie. Cykl zakończą zmagania w piłce nożnej (18–21 czerwca).

MK

Dyskusja (0 komentarzy)