Aktualności
Sport akademicki
10 Maja
Opublikowano: 2023-05-10

Uniwersytet Warszawski przed broniącą tytułu Politechniką Gdańską

Uniwersytet Warszawski utrzymuje prowadzenie w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski po rozegraniu 14 konkurencji. Studentom ze stolicy depcze po piętach broniąca tytułu Politechnika Gdańska. 

Kolejny sezon AMP-ów trwa od stycznia, gdy rozpoczęły się eliminacje. Pierwsze medale rozdano pod koniec lutego w futsalu. W ostatnich tygodniach rywalizowano m.in. w karate, brydżu sportowym, aerobiku, trójboju siłowym, badmintonie i ergometrze wioślarskim. W sumie do końca czerwca, kiedy jako ostatni do decydującej rywalizacji staną piłkarze, zaplanowano zawody w 35 dyscyplinach.

Po rozegraniu 14 z nich w klasyfikacji generalnej AMP prowadzi Uniwersytet Warszawski (1357,5 punktów). Stołeczni studenci czują jednak na plecach oddech koleżanek i kolegów z broniącej tytułu Politechniki Gdańskiej (1342). Podium zamyka na razie Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie (1288). Na kolejnych miejscach plasują się: Uniwersytet Gdański (1166), Politechnika Wrocławska (1146), Uniwersytet Medyczny w Łodzi (1027), Uniwersytet Jagielloński (997) i Politechnika Warszawska (962).

W klasyfikacji medalowej wynik śrubuje Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach (15 złotych/13 srebrnych/16 brązowych), która wyprzedza Uniwersytet Warszawski (8/6/10) i Akademię Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie (7/11/7).

Jeszcze w maju wyłonieni zostaną medaliści w kolarstwie górskim, lekkiej atletyce, wioślarstwie, żeglarstwie, koszykówce, piłce ręcznej, siatkówce i tenisie stołowym. Cykl zakończą zmagania w piłce nożnej (18–21 czerwca).

MK

Dyskusja (0 komentarzy)