Aktualności
Sport akademicki
26 Kwietnia
Fot. Rafał Oleksiewicz
Opublikowano: 2024-04-26

Uniwersytet Zielonogórski najlepszy w AMP-ach w strzelectwie sportowym

Uniwersytet Zielonogórski wygrał klasyfikację drużynową Akademickich Mistrzostw Polski w strzelectwie sportowym. Konkurencja powróciła do programu cyklu po rocznej przerwie. 

Dwudniowe zawody odbywały się na obiektach strzelnicy garnizonowej Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce, a ich organizatorem był AZS Politechnika Gdańska. Udział w nich mogli wziąć jedynie zawodnicy, którzy posiadają aktualne badania lekarskie i licencję Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. O medale walczyło w sumie 100 zawodników z blisko 40 uczelni.

Jako pierwsi na strzelnicy zameldowali się zawodnicy, którzy startowali w konkurencji 50 m karabin 3 postawy. Złoto wywalczył Maciej Kowalewicz z Politechniki Gdańskiej, medalista mistrzostw Europy, wielokrotny mistrz Polski, który ma już zapewnioną kwalifikację olimpijską. W tej samej konkurencji u kobiet triumfowała Marta Buksa z Politechniki Poznańskiej.

W kategorii 25 m pistolet sportowy wygrała Agata Nowak z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, z kolei Stanisław Kozłowski z Politechniki Poznańskiej okazał się bezkonkurencyjny w konkurencji 50 m pistolet dowolny.

Drugiego dnia na najwyższym stopniu podium stawali: Filip Wagner z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (10 m pistolet pneumatyczny) oraz Dominika Skarupska z Uniwersytetu Zielonogórskiego (10 m karabin pneumatyczny).

W klasyfikacji drużynowej najlepszy okazał się Uniwersytet Zielonogórski, przed Politechniką Gdańską i Politechniką Poznańską.

MK, źródło: AZS

Dyskusja (0 komentarzy)