Aktualności
Sport akademicki
22 Kwietnia
Opublikowano: 2024-04-22

UW, AGH i PG na czele sportowej rywalizacji

Uniwersytet Warszawski wyszedł na prowadzenie w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski po rozegraniu 13 turniejów finałowych. Broniąca tytułu Politechnika Gdańska zajmuje na razie trzecie miejsce. 

Walka o wygraną w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski zaczyna nabierać rumieńców. Za nami już 13 turniejów finałowych. Medale rozdano już w aerobiku sportowym, badmintonie, karate, pływaniu, judo, brydżu sportowym, biegach przełajowych, ergometrze wioślarskim, wspinaczce sportowej, narciarstwie, snowboardzie i futsalu kobiet i mężczyzn.

Choć do zakończenia rywalizacji pozostało jeszcze ponad dwadzieścia konkurencji, na horyzoncie widać już głównych kandydatów do walki o triumf w klasyfikacji generalnej. Na czoło wysforował się Uniwersytet Warszawski mający na koncie 1316 pkt. Na ten rezultat złożyły się m.in. złote medale w futsalu, ergometrze wioślarskim czy pływaniu, gdzie studentki UW wywalczyły pierwsze miejsce, a pływacy byli drudzy.

Niecałe 10 pkt. mniej od studentów ze stolicy zgromadzili żacy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (1306,5 pkt.), a podium uzupełniają obrońcy tytułu z Politechniki Gdańskiej, którzy jak do tej pory wywalczyli 1235 pkt. Tuż za nimi jest Politechnika Wrocławska (1012 pkt.) i Uniwersytet Jagielloński (1005 pkt.). Łącznie sklasyfikowano już ponad 100 szkół wyższych.

W klasyfikacji medalowej prowadzi Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, mając na koncie 15 złotych, 16 srebrnych i 12 brązowych krążków. Na drugiej pozycji znajduje się Uniwersytet Warszawski (10-11-10), a trzecia jest Politechnika Gdańska (7-5-7). Na podium poszczególnych konkurencji w dotychczasowych zawodach stawali przedstawiciele blisko 70 uczelni.

Przypomnijmy, że w Akademickich Mistrzostwach Polski mogą brać udział studenci do ukończenia 30 roku życia, pracownicy uczelni oraz doktoranci. Zawody rozgrywane są zgodnie z rokiem akademickim w 35 dyscyplinach. Zwieńczenie sezonu nastąpi jesienią podczas Gali AZS.

MK, źródło: AZS

Dyskusja (0 komentarzy)