Aktualności
Sport akademicki
19 Lutego
Opublikowano: 2019-02-19

Wydłużono termin zgłoszeń do Mistrzostw Polski Programistów PLC

Do 24 lutego przedłużono termin zgłoszeń do Mistrzostw Polski Programistów PLC. Pula nagród wynosi ponad 30 tys. zł. Wydarzenie odbędzie się 16 marca w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej.

Mistrzostwa organizowane są przez Studenckie Koło Naukowe „Automatyk”, działające przy Politechnice Wrocławskiej. To jedyne takie wydarzenie w Europie, które ma na celu wyłonienie młodych, utalentowanych programistów PLC. Impreza jest okazją do integracji środowiska akademickiego z przedstawicielami przemysłu i pokazania, że programowanie sterowników to ceniona wśród pracodawców umiejętność.

Zeszłoroczna edycja przyciągnęła uczestników z 16 uczelni i 17 szkół z całej Polski. W tym roku organizatorzy mają nadzieję pobić ten rekord. Zapraszają: przyszłych mistrzów programowania, osoby zainteresowane automatyką, jednak nie do końca dobrze czujące się w programowaniu, i wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć nieco więcej o tej przyszłościowej branży. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 lutego. Finał zaplanowano 16 marca w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej. Uczestnicy zmierzą się w trzech kategoriach, a zmaganiom będzie towarzyszyć dodatkowy, otwarty dla wszystkich, konkurs projektów, w którym można pochwalić się zrealizowanymi przez siebie projektami. Łączna wartość nagród to ponad 30 tysięcy złotych.

Jednak Mistrzostwa to nie tylko konkurs programowania, lecz całe wydarzenie poświęcone automatyce, które gromadzi młodych automatyków, czołowe firmy i przedstawicieli jednostek naukowych. Podczas finału odbędzie się także konkurs projektów, w którym zaprezentować będzie można efekty własnych prac realizowanych czy to w ramach koła naukowego, czy w zaciszu własnego domu. Z kolei na towarzyszących imprezie targach, w mniej formalnej atmosferze, będzie można nawiązać relacje z czołowymi firmami z branży automatyki. Z kolei w trosce o rozwój przyszłych (i obecnych) automatyków, zaproszeni goście opowiedzą na głównej scenie o branżowych nowinkach i trendach w branży.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a sam finał otwarty dla każdego. Mistrzostwa Polski Programistów PLC zostały objęte patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Patronem medialnym jest „Forum Akademickie”. Więcej informacji na stronie: www.mistrzostwaplc.pwr.edu.pl oraz na fanpage’u: www.facebook.com/mistrzostwaplc.

 MK

Dyskusja (0 komentarzy)