Aktualności
Sport akademicki
05 Lipca
Od lewej: N. Kochańska, A. Stankiewicz, K. Komorowska, fot. Paweł Skraba
Opublikowano: 2019-07-05

Wystrzałowe dziewczyny na inaugurację

Złoty medal na inaugurację zmagań w 30. Letniej Uniwersjadzie w Neapolu zdobyły reprezentantki Polski w strzelectwie. Biało-czerwone triumfowały w konkurencji drużynowej strzelania z karabinu pneumatycznego z 10 metrów.

Na najwyższym stopniu podium stanęły: Aneta Stankiewicz (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, klub: CWZS Zawisza Bydgoszcz), Katarzyna Komorowska (Uniwersytet Łódzki, klub: KS Społem Łódź) oraz Natalia Kochańska (Uniwersytet Warszawski, klub: ZKS Gwardia Zielona Góra). Uzyskany przez nie wynik – 1870,9 pkt. – jest jednocześnie nowym rekordem Uniwersjady. Drugie miejsce zajęła ekipa Tajwanu (1868,8 pkt.), a trzecie – Indii (1866,2 pkt.).

W rozegranym również w czwartek konkursie indywidualnym o medal otarła się Stankiewicz, zajmując ostatecznie 4. lokatę. Na 25. miejscu sklasyfikowano Komorowską, a na 27. – Kochańską.

Tuż za podium skończył rywalizację judoka Oleksii Łysenko. Pochodzący z Ukrainy student Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego (klub: AZS AWF Warszawa) przegrał decydującą walkę w kategorii +90 kg z Uzbekiem Mukhammadkarimem Khurramowem.

Na basenie startowały pierwszego dnia dwie polskie sztafety 4 × 100 metrów – panowie skończyli na szóstym, a panie na siódmym miejscu.

Od dwóch zwycięstw 3:0 rozpoczęły udział w turnieju drużynowym polskie tenisistki stołowe: Natalia Bajor (Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu, klub: KU AZS UE Wrocław; Paulina Krzysiek (Uniwersytet Warszawski, klub: GLKS Nadarzyn), Karolina Lalak (Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, klub: KSTS MOSiR Karpaty Krosno i Sandra Wabik (Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie w Warszawie, klub: Bebetto AZS UJD Częstochowa) pokonały Mongolię i Kanadę. Panowie zaczęli od porażki z Japonią 0:3.

Szpadzistki, które tak udanie rozpoczęły poprzednią uniwersjadę w Tajpej, tym razem bez medalu. W turnieju indywidualnym najwyżej sklasyfikowana została Anna Mroszczak (Politechnika Wrocławska, klub: AZS Wratislavia Wrocław), która zajęła szóstą lokatę. Martyna Swatowska była szesnasta (AWF Katowice, klub: AZS AWF Katowice), a Jagoda Zagała (AWF Katowice, klub: GKS Piast Gliwice) – dwudziesta.

Po pierwszym dniu Polacy zajmują w klasyfikacji medalowej 6. miejsce.

MK

źródło: pasja.azs.pl

Dyskusja (0 komentarzy)