Zmagania w futsalu tradycyjnie już zainaugurują cykl Akademickich Mistrzostw Polski. Zwycięzcę półrocznej rywalizacji poznamy najpóźniej pod koniec czerwca. Właśnie opublikowano szczegółowy harmonogram zawodów.
Cztery poprzednie edycje AMP-ów zakończyły się triumfem studentów Politechniki Gdańskiej. W ostatniej sportowe boje toczono w 29 dyscyplinach, w których prowadzono 46 klasyfikacji kobiet i mężczyzn. W zmaganiach wzięło udział ponad 14 tysięcy uczestników. Aż cztery uczelnie: Politechnika Gdańska, Uniwersytet Warszawski, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie i Uniwersytet Gdański, wystawiły swoich reprezentantów we wszystkich dyscyplinach.
Akademicki Związek Sportowy, organizator cyklu AMP, opublikował właśnie terminarz przyszłorocznych imprez i ich gospodarzy. W części dyscyplin mistrzów wyłonią od razu turnieje finałowe. W pozostałych, zanim do tego dojdzie, odbędą się eliminacje. Tradycyjnie już najwcześniej do rywalizacji przystąpią futsalistki i futsaliści. Panie zagrają w turniejach eliminacyjnych pod koniec stycznia, zaś panowie – na przełomie stycznia i lutego. Medalistów poznamy w ostatni weekend lutego, a gospodarzem turnieju będzie Uniwersytet Warszawski.
W marcu z kolei odbędą się mistrzostwa w narciarstwie, snowboardzie, szachach, judo, biegach przełajowych i wspinaczce sportowej. W sumie do końca czerwca, kiedy jako ostatni do decydującej rywalizacji staną piłkarze, zaplanowano zawody w 30 dyscyplinach. W porównaniu z tegorocznymi rozgrywkami do terminarza wraca strzelectwo sportowe.
Najwięcej imprez, na których rozdane zostaną medale, zorganizują AZS Warszawa (5 i Uniwersytet Śląski (3). Wśród wszystkich gospodarzy jest jedna uczelnia zawodowa (Akademia Nauk Stosowanych w Pile – biegi przełajowe) oraz jedna niepubliczna (Akademia Nauk Stosowanych – Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu – półfinał w siatkówce mężczyzn).
MK