Aktualności
Sprawy nauki
18 Kwietnia
Opublikowano: 2018-04-18

18. edycja Nagród Naukowych POLITYKI

Tygodnik POLITYKA otworzył 18. edycję programu stypendialnego dla młodych naukowców – Nagród Naukowych POLITYKI. Do niedzieli 17 czerwca 2018 r. na stronie www.polityka.pl/stypendia dostępny jest formularz zgłoszeniowy, którego wypełnienie jest warunkiem przystąpienia do konkursu o 5 stypendiów po 15 tys. zł oraz 10 nagród finałowych po 5 tys. zł. Piętnastu finalistów zostanie ogłoszonych na łamach POLITYKI 12 września, zaś nazwiska pięciu stypendystów poznamy w październiku.

Fundacja Tygodnika POLITYKA prowadzi akcję stypendialną skierowaną do młodych zdolnych ludzi nauki od 2001 roku. Przyznając Nagrody Naukowe chce wyławiać i eksponować tych, którzy są w awangardzie myśli, badań, intelektualnych poszukiwań, popularyzować to, co robią i ich samych, jako wzorce kariery zawodowej. Co roku ubiega się o nie kilkuset kandydatów w dziedzinie nauk humanistycznych, ścisłych, społecznych, nauk o życiu i nauk technicznych.

W ciągu szesnastu lat trwania akcji, dzięki pomocy partnerów finansowych oraz czytelników tygodnika POLITYKA, którzy wpłacali na akcję 1% podatku, Fundacja wsparła 287 naukowców kwotą 6 mln 262 tys. zł.

Regulamin, składy kapituł oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.polityka.pl/stypendia

Dominika Nowak-Kajtowska, członek Zarządu Fundacji Tygodnika POLITYKA

Dyskusja (0 komentarzy)