Aktualności
Sprawy nauki
23 Stycznia
Źródło: Facebook/European University Association
Opublikowano: 2019-01-23

2019 European Learning & Teaching Forum na UW

Europejskie Stowarzyszenie Uniwersytetów (European University Association), do którego należy Uniwersytet Warszawski, organizuje forum poświęcone zagadnieniom uczenia się i nauczania „Towards successful learning: Controversies and common ground”. Wydarzenie odbędzie się 14 i 15 lutego na stołecznej uczelni.

Europejskie Stowarzyszenie Uniwersytetów (EUA) to instytucja, która składa się z ponad 800 uniwersytetów oraz krajowych konferencji rektorów z 48 państw. Odgrywa kluczową rolę w procesie bolońskim i ma wpływ na polityki unijne dotyczące szkolnictwa wyższego, badań czy innowacji. Do EUA należą już 34 polskie uczelnie (także UW), w tym dwie prywatne (Akademia Leona Koźmińskiego i Uniwersytet SWPS), a członkiem zbiorowym jest Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

EUA organizuje europejskie forum poświęcone kwestiom kształcenia. Spotkanie skierowane jest przede wszystkim do prorektorów, dziekanów i badaczy zajmujących się tematyką nauczania. Mogą w nim uczestniczyć również studenci. Forum złożone będzie z trzech sesji. Podczas pierwszej, poświęconej celom nauczania, prelegenci będą dyskutować na temat tego, czy w trakcie tworzenia programów studiów bierze się pod uwagę m.in. naukę krytycznego myślenia. Druga sesja będzie dotyczyć europejskich polityk związanych z kwestiami uczenia się i nauczania (jakie są różnice pomiędzy decyzjami politycznymi a rzeczywistością akademicką). Na ostatniej sesji zostaną pokazane dwa różne podejścia uczelni do kształcenia na przykładzie University College Cork oraz University of Oslo.

Źródło: UW

Szczegółowy program forum

 

 

Dyskusja (0 komentarzy)