Aktualności
Sprawy nauki
08 Lutego
Opublikowano: 2018-02-08

26 mln zł na walkę z chorobami cywilizacyjnymi

W Warszawie powstanie Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii – CePT II, które będzie się zajmować badaniami nad najczęściej występującymi chorobami cywilizacyjnymi, w szczególności nowotworowymi, neurologicznymi, układu krążenia oraz schorzeniami związanymi z procesem starzenia. Na ten cel przeznaczono ponad 26 mln zł.

Głównym beneficjentem jest Warszawski Uniwersytet Medyczny, który stoi na czele konsorcjum, w którego skład wchodzą także: Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz siedem instytutów Polskiej Akademii Nauk: Instytut Wysokich Ciśnień, Instytut Biologii Doświadczalnej, Instytut Biochemii i Biofizyki, Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej, Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej, Instytut Podstawowych Problemów Techniki i Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej.

Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup aparatury i doposażenie Laboratorium Medycyny Regeneracyjnej w Centrum Badań Przedklinicznych WUM, Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych na Wydziale Chemii UW oraz laboratoriów IWC PAN.

JK

(źródło: PAN)

Dyskusja (0 komentarzy)