Aktualności
Sprawy nauki
19 Grudnia
Opublikowano: 2018-12-19

8. konkurs FameLab

Do 28 stycznia 2019 r. trwa rekrutacja do 8. konkursu FameLab, w którym naukowcy doskonalą sztukę występów publicznych.

FameLab to międzynarodowy konkurs, który pod egidą British Council odbywa się na całym świecie. Polską edycję współorganizuje Centrum Nauki Kopernik. Pomysł jest prosty: udostępnić naukowcom scenę i mikrofon, zapewnić wsparcie szkoleniowe i pomóc rozwinąć skrzydła. Czy będzie to dla nich oznaczać zdobycie nowego narzędzia w popularyzacji nauki, czy też doskonalenie umiejętności ważnych w karierze naukowej – zależy już od nich samych. Jedno jest pewne: udział w FameLabie to szansa na zdobycie nowych kontaktów, doświadczeń i umiejętności.

Co można zyskać? Szkolenia i doświadczenie w występach publicznych, dostęp do prężnej sieci naukowców popularyzujących wiedzę, szansę zdobycia nagród i reprezentowania Polski w brytyjskim finale.

Na najlepszych czekają nagrody: pierwsze miejsce – 13 tys. zł, drugie miejsce – 7 tys. zł, trzecie miejsce – 3 tys. zł, nagroda publiczności – voucher na usługi językowe od British Council, wyróżnienie specjalne – trzymiesięczne stypendium naukowe w USA w wysokości 9 tysięcy dolarów amerykańskich.

Aby zgłosić się do FameLabu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest na stronie FNP do 28 stycznia 2019 (do godz. 12.00).

Partnerem konkursu jest Fundacja na rzecz Nauki Polskiej.

Źródło: FNP

Dyskusja (0 komentarzy)