Aktualności
Sprawy nauki
16 Marca
Opublikowano: 2020-03-16

ABM projekt badań nad szczepionka przeciwko koronawirusowi

Agencja Badań Medycznych, w porozumieniu z ministrem zdrowia, przygotowała projekt własny dotyczący opracowania szczepionki na koronawirusa (wirusa SARS-CoV-2). Jego celem jest włączenie polskich ośrodków naukowych do ogólnoświatowych badań w tej dziedzinie.

– Wobec zagrożenia epidemiologicznego Agencja Badań Medycznych musi szybko zareagować tworząc dedykowany program, który zainicjuje udział polskich naukowców w projektach międzynarodowych w zakresie badań nad szczepionką przeciw CoV-2. Podjęliśmy rozmowy z Amerykanami w sprawie wspólnych badań i liczymy, że szybko przyniosą one efekty. W razie potrzeby będziemy dynamiczne zwiększać dedykowane środki finansowe – mówi Radosław Sierpiński, prezes ABM.

Przedstawiciele Agencji prowadza rozmowy z National Institutes of Health (NIH) i dr. Anthonym S. Fauci – dyrektorem Instytutu Chorób Zakaźnych w Waszyngtonie oraz z agendami Komisji Europejskiej i Uniwersytetami Medycznymi w Europie, a także ambasadą Chin.

Wspólne działania mają ułatwić koordynację czynności podejmowanych w walce z wirusem i umożliwić polskim naukowcom i rodzimym ośrodkom badawczym udział w pracach nad szczepionka.

JK

(Źródło: Rynek Zdrowia)

Dyskusja (0 komentarzy)