Aktualności
Sprawy nauki
09 Czerwca
Opublikowano: 2017-06-09

Artykuł jako źródło sukcesu naukowego – jak pisać skutecznie?

Instytut PWN rekomenduje szkolenie dedykowane nauczycielom akademickim, redaktorom i edytorom pism naukowych, doktorantom, pracownikom naukowym, badaczom, którzy chcą doskonalić umiejętności pisania artykułów naukowych „Artykuł jako źródło sukcesu naukowego – jak pisać skutecznie?”, które odbędzie się 19 czerwca 2017 r. w Warszawie.

Skuteczne pisanie artykułów naukowych wymaga zmierzenia się z wieloma wyzwaniami. Od wyboru rodzaju publikacji naukowej i czasopisma, przez kryteria recenzowania i dostosowanie do wymogów, aż po narzędzia doskonalenia artykułów. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak skutecznie pisać artykuły naukowe w języku angielskim i polskim oraz jak publikować je w najbardziej prestiżowych pismach – to szkolenie jest dla Ciebie!

W programie m.in.: konstrukcja artykułu – kiedy i w jaki sposób wyróżniać poszczególne sekcje tekstu?; typy artykułów i sposoby ich pisania; schemat AIMRaD w artykułach napisanych w języku polskim i angielskim; inne rodzaje tekstów i rodzaje ich pisania: studia przypadku, artykuły recenzyjne, przeglądy literatury, sprawozdanie, z konferencji i inne.

Wykładowca: dr Piotr Siuda

Więcej informacji na stronie Instytutu PWN http://i.pwn.pl/FA/

Dyskusja (0 komentarzy)