Aktualności
Sprawy nauki
27 Października
Źródło: www.pan.pl
Opublikowano: 2020-10-27

Bezpłatne warsztaty ERC z Enspire Science

Jak przygotować skuteczny wniosek i efektywnie zaplanować proces przygotowania aplikacji o grant European Research Council? Stu naukowców ze wszystkich dziedzin będzie miało szansę uzyskać odpowiedź podczas bezpłatnych webinariów, które odbędą się pod koniec listopada. Rejestracja na nie już trwa.

Szkolenie organizuje Polska Akademia Nauk we współpracy z izraelską firmą konsultingową Enspire Science. Będzie ono miało formę webinarium, w trakcie którego zostaną przedstawione sposoby planowania i pisania skutecznych wniosków ERC. Przedstawiciele Enspire Science odpowiedzą też na pytania uczestników. Planowane są dwa webinaria: 24 i 26 listopada – oba rozpoczną się o godz. 10:00. Aby móc wziąć w nich udział, uczestnicy muszą najpierw ukończyć kurs on-line, który będzie udostępniony przez dwa tygodnie poprzedzające webinaria na platformie firmy Enspire Science. Spotkanie jest otwarte dla naukowców reprezentujących wszystkie dziedziny nauki. Całość zostanie poprowadzona w języku angielskim i odbędzie się poprzez platformę Zoom.

Podczas webinarium prowadzący przybliżą uczestnikom cele grantów ERC i kryteria ewaluacji wniosków. Zaznaczą, jakich pomysłów oczekuje ERC i na czym polegają różnice w pisaniu części B1 oraz B2 wniosku. Ponadto poradzą, jak przekonująco zaprezentować projekt badawczy, swoje osiągnięcia oraz napisać idealne CV.

Firma konsultingowa Enspire Science oferuje komercyjną pomoc przy tworzeniu wniosków do Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC), organizuje panele próbne dla uczestników II etapu, a także obsługuje administracyjnie sfinansowane projekty. Dotychczas firma wspierała liczne jednostki naukowe, m.in. Uniwersytet Sztokholmski, Trinity College w Dublinie, Uniwersytet w Bordeaux.

Obowiązkowa rejestracja na szkolenie  prowadzona jest online i potrwa do 3 listopada 2020 r. do godz.16:00. Więcej informacji można uzyskać pod adresem: doskonalosc@pan.pl.

źródło: PAN

Dyskusja (0 komentarzy)