Aktualności
Sprawy nauki
09 Stycznia
Opublikowano: 2018-01-09

Biblioteka przyszłości – wyzwania – trendy – zagrożenia

W dniach 24-25 maja 2018 w Nowym Sączu odbędzie się XVIII Ogólnopolska konferencja naukowa bibliotek uczelni niepublicznych i publicznych „Biblioteka przyszłości – wyzwania – trendy – zagrożenia”, organizowana przez Bibliotekę Wyższej Szkoły Biznesu – National-Louis University w Nowym Sączu (http://biblioteka.wsb-nlu.edu.pl/).

Konferencja poświęcona jest przyszłości bibliotek, które w dynamicznie zmieniających się uwarunkowaniach technologicznych, prawnych, ekonomicznych, zmiennych systemach edukacyjnych czy cywilizacyjnych narażone są na utratę stabilności funkcjonowania. Poszukiwanie nowej koncepcji biblioteki i określenie jej nowych ról i zadań wydaje się kluczowym zagadnieniem dla bibliotekarstwa.

Szukając odpowiedzi na pytanie jaka biblioteka przyszłości, zapraszamy do udziału bibliotekarzy i pracowników informacji naukowej bibliotek akademickich, bibliotek publicznych, pedagogicznych i szkolnych, osoby odpowiedzialne za infrastrukturę informatyczną, twórców bibliotek cyfrowych i systemów e-learningowych, a także pracowników naukowych instytutów bibliologii i informatologii, nauczycieli akademickich oraz wszystkich zainteresowanych zagadnieniami roli i rozwoju bibliotek przyszłości.

Konferencję objęło patronatem Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Kontakt:

Propozycje referatów prosimy kierować na adres: masid@wsb-nlu.edu.pl

Pytania dotyczące spraw organizacyjnych proszę kierować na adres: biblioteka@wsb-nlu.edu.pl.

tel.:  18 44 99 171,

tel.:  18 44 99 175

Szczegółowe informacje odnośnie tematyki konferencji oraz informacje dla autorów i obowiązujących terminów znajdują się pod adresem: http://wsb-nlu.edu.pl/Konferencja_naukowa

Dyskusja (0 komentarzy)