Aktualności
07 Lutego
Opublikowano: 2019-02-07

Biotechnologia na PŁ z certyfikatami

Kierunek biotechnologia prowadzony na Politechnice Łódzkiej przez Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności otrzymał w uznaniu wysokiej jakości kształcenia certyfikat Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych (KAUT) oraz europejski znak jakości – EUR-ACE Label.

Wręczenie certyfikatów odbyło się 24 stycznia w Politechnice Śląskiej w Gliwicach podczas posiedzenia plenarnego Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych. W 2018 roku wydział BiNoŻ był wizytowany przez ekspertów KAUT oraz ekspertów europejskich, zrzeszonych w ENAEE (European Network for Acreditation of Engineering Education). To sieć, która skupia europejskie organizacje, zajmujące się kształceniem inżynierów. Jednym z działań ENEAA jest nadawanie programom kształcenia europejskiego certyfikatu, potwierdzającego wysoki poziom kształcenia oraz zgodność z przyjętymi w Europie normami i zasadami procesu bolońskiego.

Biotechnologia otrzymała akredytację KAUT na pięć lat, tj. od roku akademickiego 2018/2019 do roku 2022/2023. Obecnie dzięki nowym uprawnieniom KAUT akredytacja pozwala na równoczesne nadanie certyfikatu międzynarodowego dla kierunków inżynierskich EUR-ACE Label. Biotechnologia otrzymała znak jakości na dwóch poziomach kształcenia: pierwszego (bachelor) i drugiego stopnia (master).

Źródło: PŁ

Dyskusja (0 komentarzy)