Aktualności
Sprawy nauki
19 Kwietnia
Źródło: www.znanylekarz.pl
Opublikowano: 2018-04-19

Centrum AOSpine w Polsce

Pierwsze w Polsce centrum AOSpine powstało w Gdańsku. Jego dyrektorem programowym został dr hab. Rafał Pankowski (na fot.), ortopeda z Katedry i Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Arbeitsgemeinschaft für Osteosynthesefragen to niemieckie Stowarzyszenie na rzecz badań nad stabilizacją wewnętrzną, powszechnie nazywane AO, jest organizacją non-profit zajmującą się poprawą opieki nad pacjentami z obrażeniami narządu ruchu i ich następstwami. Centra AOSpine to międzynarodowa prestiżowa sieć szpitali, które zapewniają zatwierdzony przez AOSPINE najwyższy światowy standard szkoleń i edukacji z zakresu chirurgii kręgosłupa. Ośrodki te prowadzą krótkie i długoterminowe stypendia, uczestniczą w inicjatywach badawczych i edukacyjnych, zajmują się poprawą jakości usług medycznych świadczonych pacjentom z chorobami kręgosłupa poprzez edukację, badania, dokumentację i komunikację.

Certyfikat AOSpine Center został przyznany na 3 lata, od kwietnia br. do marca 2021 r. W tym okresie do jednostki zgłaszać się będą lekarze z całego świata na stypendia edukacyjne z zakresu chirurgii kręgosłupa ufundowane przez Fundację AO.

Zdobycie certyfikatu jest efektem wieloletniej współpracy dr. hab. R. Pankowskiego z prof. Wojciechem Klocem, ordynatorem Oddziału Neurochirurgii Szpitala im. M. Kopernika w Gdańsku. Współpraca dotyczyła wspólnego opracowania standardów leczenia chorób kręgosłupa w oparciu o wiedzę ortopedyczną i neurochirurgiczną. Dlatego też w procesie szkoleniowym w Centrum AOSpine dr Pankowski będzie współpracował z prof. Wojciechem Klocem oraz lek. Stanisławem Adamskim, neurochirurgami ze szpitala im. M. Kopernika w Gdańsku, a także dr. Markiem Rocławskim, ortopedą z Katedry i Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu GUM.

AOSpine jest najdynamiczniej rozwijającą się jednostką fundacji AO, która zrzesza 6000 członków i 23 000 współpracowników – chirurgów, badaczy i specjalistów kręgosłupa.

JK

(źródło: Rynek Zdrowia)

Dyskusja (0 komentarzy)