Aktualności
17 Lipca
Źródło: www.rynekzdrowia.pl
Opublikowano: 2019-07-17

Centrum Symulacji Medycznej w Łazarskim

W październiku w Uczelni Łazarskiego w Warszawie zostanie otwarte Centrum Symulacji Medycznej przeznaczone dla studentów kierunku lekarskiego.

Uczelnia Łazarskiego rozpoczęła kształcenie przyszłych lekarzy w 2017 roku jako druga niepubliczną uczelnia w Polsce. Rok później Polska Komisja Akredytacyjna przyznała jej notę wyróżniającą dla Wydziału Medycznego na podstawie kryterium opieki nad studentami, wsparcia w procesie uczenia się i osiągania efektów kształcenia. Z myślą o studentach, którzy jako pierwsi podjęli dwa lata temu studia na kierunku lekarskim, utworzono Centrum Symulacji Medycznej. W jego skład będą wchodzić pracownie symulacyjne wysokiej wierności, w tym: oddziału ratunkowego, bloku operacyjnego, oddziału intensywnej terapii, symulator ambulansu. Znajdą się tam też pracownie: zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych, podstawowych zabiegów resuscytacyjnych, umiejętności technicznych, chirurgicznych i klinicznych.

Na Wydziale Medycznym Uczelni Łazarskiego znajduje się już nowoczesne Centrum Nauk Podstawowych i Przedklinicznych, składające się z pracowni naukowych podstaw medycyny oraz z pracowni nauk morfologicznych.

JK

(Źródło: Rynek Zdrowia)

Dyskusja (0 komentarzy)