Aktualności
Sprawy nauki
19 Kwietnia
Opublikowano: 2021-04-19

Do 10 maja rejestracja na TRIPLE ThatCamp

W ramach międzynarodowego projektu TRIPLE odbędzie się interdyscyplinarne forum ThatCamp „Discovering Discovery: Envision your ideal ecosystem for exploring research resources”. Jego celem jest dzielenie się koncepcjami, strategiami i zasobami w zakresie odkrywania badań naukowych. Rejestracja do 10 maja.

TRIPLE ThatCamp #1 to interdyscyplinarne i międzybranżowe wydarzenie dla przedstawicieli nauk społecznych i humanistycznych (badaczy, instytucji naukowych), wydawców, bibliotek, a także specjalistów IT, urzędników i polityków zainteresowanych otwartą nauką. Celem forum jest dzielenie się koncepcjami, strategiami i zasobami w zakresie odkrywania badań naukowych. Wydarzenie jest okazją do wspólnej burzy mózgów, zgłaszania wątpliwości i wymyślania rozwiązań na poziomie peer-to-peer.

Wydarzenie zostanie zorganizowane przy użyciu platformy wideokonferencyjnej Zoom oraz wirtualnej tablicy do współpracy Miro. Więcej o forum na stronie TRIPLE: https://www.gotriple.eu/?page_id=819.

ThatCamp to skrót od „The Humanities And Technology Camp”. Jest to nieformalne i otwarte spotkanie, podczas którego uczestnicy uczą się i pracują razem, angażując się w dyskusje grupowe, sesje co-workingowe lub inne formy pracy zespołowej, aby „tworzyć, budować, pisać, hackować i rozwiązywać problemy”.

Czas trwania sesji jest z góry ustalony, ale tematy i formaty poszczególnych sesji są określane przez uczestników. Niezależnie od tego, czy pracują obecnie nad projektem, artykułem lub wykładem i chcieliby, aby inni przyłączyli się do wspólnego pisania wstępnej wersji dokumentu, czy też mają do opowiedzenia historię, na temat której chcieliby usłyszeć opinie innych uczestników, czy też chcieliby poddać problem pod dyskusję i wspólnie poszukać rozwiązań, cokolwiek by to nie było, każdy może zgłosić swoją propozycję. Na początku wydarzenia osoby chętne do poprowadzenia sesji zostaną poproszone o przedstawienie swoich pomysłów (30–60 sekund, w zależności od liczby propozycji), a następnie uczestnicy w głosowaniu wybiorą tematy, które ostatecznie zostaną wprowadzone do agendy.

Już teraz mogą Państwo dodać swoje pomysły do wirtualnej tablicy Miro (link można otrzymać po zarejestrowaniu się). Każdy pomysł jest mile widziany! Liczba uczestników ograniczona! Wydarzenie w języku angielskim odbędzie się 11 maja za pośrednictwem platformy Zoom, jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych otwartą nauką i pojęciem „odkrywania”.

Rejestracja na forum trwa do 10 maja: https://survey3.gwdg.de/index.php?r=survey/index&sid=349761&newtest=Y&lang=en. W razie dodatkowych pytań organizatorzy proszą o kontakt mailowy: triple@operas-eu.org.

MK

ThatCamp1Announcement small

Dyskusja (0 komentarzy)