Aktualności
Sprawy nauki
30 Lipca
fot. Krystian Maj, KPRM
Opublikowano: 2018-07-30

Dr Piotr Dardziński sekretarzem stanu w MNiSW

Dr Piotr Dardziński, odpowiedzialny w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego za innowacje oraz współpracę międzynarodową, został powołany na sekretarza stanu w tym resorcie.

Od listopada 2015 roku Dardziński pełni funkcję wiceministra nauki. Odpowiada za programy unijne związane z badaniami i innowacjami, informatyzację nauki i szkolnictwa wyższego oraz współpracę międzynarodową. Pod jego nadzorem pozostają takie jednostki, jak: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej, Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy oraz Polski Ośrodek Rozwoju Technologii PORT.

Piotr Dardziński urodził się 6 października 1972 r. W latach 1997–2002 ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie Jagiellońskim w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych w Katedrze Historii Doktryn Politycznych i Prawnych. Był stypendystą Uniwersytetu we Fryburgu w Szwajcarii. Od 1998 roku wykładał na UJ, gdzie prowadził zajęcia m.in. z polityki gospodarczej, doktryn ekonomicznych i polskiej myśli ekonomicznej. W listopadzie 2011 roku został szefem Gabinetu Politycznego Ministra Sprawiedliwości Jarosława Gowina. Współpracował z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. Dotychczas był podsekretarzem stanu w MNiSW.

 

Dyskusja (0 komentarzy)