Aktualności
Sprawy nauki
23 Sierpnia
Źródło: pgi.gov.pl
Opublikowano: 2019-08-23

Dr Piotr Dziadzio nowym Głównym Geologiem Kraju

Pracownik naukowy Instytutu Nafty i Gazu – Państwowego Instytutu Badawczego dr Piotr Dziadzio został powołany na stanowisko Głównego Geologa Kraju.

Dr Dziadzio ma wieloletnie doświadczenie w branży geologicznej i w poszukiwaniu oraz wydobyciu surowców. Jest też autorem wielu publikacji naukowych, opracowań, projektów i dokumentacji geologicznych, w tym m.in. monografii pt. Lower Oligocene Menilite Beds, Polish Outer Carpathians: supposed deep-sea flysch locally reinterpreted as shelfal, based on new sedimentological, micropalaeontological and organic-geochemical data wydanej w ramach Prac Naukowych INiG – PIB.

Karierę zawodową zaczynał w Instytucie Nauk Geologicznych PAN, następnie pracował w PGNiG S.A. w Biurze Geologicznym Geonafta w Gorlicach oraz w Departamencie Poszukiwania Złóż Ośrodku – Regionalnym Południe w Jaśle.

W latach 2006-2011 dr Dziadzio był dyrektorem zarządzającym spółką Narzędzia i Urządzenia Wiertnicze sp. z.o.o. w Gorlicach. Od 2013 do chwili obecnej pracował w Instytucie Nafty i Gazu – Państwowym Instytucie Badawczym.

Piotr Dziadzio jest wieloletnim członkiem Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego. W 2016 został wybrany na sekretarza generalnego tej organizacji. Od 2016 roku jest również sekretarzem Polskiego Komitetu Narodowego Światowej Rady Naftowej (Word Petroleum Council).

JK

(Źródło: ING-PIB)

Dyskusja (0 komentarzy)