Aktualności
Sprawy nauki
06 Maja
Opublikowano: 2019-05-06

Dwa projekty Scope Fluidics w konkursie American Association for Clinical Chemistry

Dwa innowacyjne systemy diagnostyki medycznej polskiej spółki biotechnologicznej Scope Fluidics, PCR|ONE i BacterOMIC,  znalazły się wśród siedmiu przełomowych rozwiązań medycznych z całego świata, które walczą o tytuł Disruptive Technology Award 2019 przyznawany przez American Association for Clinical Chemistry (AACC), skupiające specjalistów diagnostyki medycznej.

PCR|ONE to najszybszy na świecie system do kompleksowego wykrywania zakażeń, a BacterOMIC to system oferujący najpełniejszą informację o skuteczności terapii antybiotykowych.

Spółka Scope Fluidics powstała w 2010 r. w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk, by na bazie technologii mikroprzepływowych tworzyć rozwiązania dla medycyny. Od 2017 r. Scope Fluidics SA jest spółką notowaną na rynku NewConnect.

Znalezienie się obu projektów w gronie półfinalistów gwarantuje polskiej spółce biotechnologicznej prezentację systemów PCR|ONE i BacterOMIC na własnych stoiskach w strefie AACC’s Innovation Zone podczas 71. edycji AACC Annual Scientific Meeting – największych na świecie targów i konferencji diagnostycznej. Bierze w nich udział ponad 20 tysięcy przedstawicieli firm i laboratoriów diagnostycznych. Organizacja AACC skupia 50 tys. specjalistów diagnostyki medycznej, lekarzy, naukowców oraz liderów firm diagnostycznych z całego świata i działa na rzecz rozwoju metod diagnostyki medycznej: diagnostyki molekularnej, chemii klinicznej, spektrometrii masowej i medycyny precyzyjnej. AACC jest również wydawcą Clinical Chemistry – najważniejszego periodyku naukowego w dziedzinie diagnostyki medycznej.

AACC Annual Scientific Meeting odbędą się w dniach 5-8 sierpnia br w Anaheim w Kalifornii.

JK

(Źródło: Rynek Zdrowia)

Dyskusja (0 komentarzy)