Aktualności
Sprawy nauki
07 Marca
Opublikowano: 2019-03-07

Dzień z Horyzontem 2020

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego organizują „Dzień z Horyzontem 2020”. Wydarzenie odbędzie się 4 kwietnia w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej przy ul. Rektorskiej 4 w Warszawie.

Celem spotkania jest dotarcie do nowych potencjalnych beneficjentów Horyzontu 2020. Uczestnicy będą mieli okazję do zapoznania się z wybranymi przykładami polskich projektów realizowanych w ramach programu. Eksperci KPK opowiedzą z kolei o tym, co oferuje program naukowcom, przedsiębiorcom i innym instytucjom w najbliższych konkursach i jak skutecznie starać się o dofinansowanie na realizację projektów. Będzie także możliwość umówienia się na indywidualne konsultacje. O korzyściach z programu przekonywać będą beneficjenci Horyzontu 2020.

Chętni będą mogli wziąć udział w krótkich równoległych sesjach tematycznych nt. wybranych działań w programie Horyzont 2020, m.in. Zdrowie, Infrastruktury badawcze, Technologie informacyjne i komunikacyjne, Nauka z udziałem społeczeństwa i dla społeczeństwa, Działania Marii Skłodowskiej-Curie, COST, Inicjatywa leków innowacyjnych…

Dodatkową zachętą do udziału w wydarzeniu jest fakt, że nowy system oceny działalności naukowej wysoko punktuje zaangażowanie uczelni i instytutów w realizację projektów w Horyzoncie 2020. W szczególności jest to istotne w przypadku przyznawania kategorii A+.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny po uprzedniej rejestracji: https://www.kpk.gov.pl/?event=dzien-z-horyzontem-2020

MK

Dyskusja (0 komentarzy)