Aktualności
Sprawy nauki
23 Lipca
Źródło: PAN
Opublikowano: 2020-07-23

ERC Mentoring Initiative: bezpłatne warsztaty dla humanistów

Do 11 sierpnia trwa rejestracja na warsztaty ERC Mentoring Initiative. Szkolenie adresowane jest do badaczy reprezentujących nauki humanistyczne i społeczne, którzy zamierzają ubiegać się o granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych.

Jak przygotować wniosek o prestiżowy grant European Research Council? Polska Akademia Nauk oraz wiedeński Instytut Nauk o Człowieku zapraszają naukowców na konsultacje online, które odbędą się 4 i 5 września. To propozycja dla badaczy reprezentujących nauki humanistyczne i społeczne, którzy zamierzają ubiegać się o granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych w latach 2021–2023.

Podczas dwudniowej serii spotkań eksperci ERC oraz mentorzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem związanym z przygotowaniem wniosku aplikacyjnego. Uczestnicy będą mogli zaprezentować swój projekt badawczy oraz indywidualnie go skonsultować. Warsztaty są okazją do dopracowania koncepcji projektu badawczego. Szkolenie będzie prowadzone w języku angielskim.

Zgłoszenia przyjmowane są tylko do 11 sierpnia do godziny 11.00. W oparciu o informacje przekazane w formularzu rejestracyjnym wyłonionych zostanie 5 uczestników. Do rejestracji wymagane są:

  • dane naukowca;
  • CV z uwzględnieniem najważniejszych osiągnięć badacza, czyli publikacji (5 pozycji dla aplikacji Starting Grants, 10 pozycji dla aplikacji Consolidator Grants), grantów naukowych, mobilności międzynarodowej oraz udziału w konferencjach naukowych;
  • krótki opis projektu badawczego;
  • deklaracja RODO.

Warsztaty organizują Polska Akademia Nauk i wiedeński Instytut Nauk o Człowieku (Institut für die Wissenschaften vom Menschen).

Prestiżowe granty ERC finansują pionierskie badania naukowe. Motto programu to „Wielkie ryzyko – wielki zysk” (ang. „High risk – high gain”), a jedynym kryterium oceny pomysłów jest doskonałość naukowa. Budżet pojedynczego projektu to nawet 3,5 mln euro. Dla naukowca zdobycie grantu ERC to jedno z najważniejszych indywidualnych osiągnięć.

Źródło: Biuro ds. Doskonałości Naukowej PAN

O tym, jak zdobyć grant ERC, pisał w 2018 roku na łamach „Forum Akademickiego” prof. Andrzej Jajszczyk: cz. I, cz. II

 

Dyskusja (0 komentarzy)