Aktualności
Sprawy nauki
20 Kwietnia
Opublikowano: 2018-04-20

„Gen innowacyjności” Petrosa Psyllosa

Są młodzi i innowacyjni, konstruują, wynajdują, wytwarzają, nie boją się myśleć niekonwencjonalnie i chcą odnieść sukces. Na antenie Telewizji Polskiej można oglądać nowy program o polskich wynalazcach, których łączy jedno – posiadają gen innowacyjności. Taki też tytuł nosi ten program „Gen innowacyjności”. 

Pomysłodawczynią programu jest Paulina Rubczak, wielokrotnie nagradzana dziennikarka i publicystka, korespondentka międzynarodowych festiwali filmowych i teatralnych, od 2003 roku związana z TVP. Była odpowiedzialna za duże kampanie promocyjne w TVP, m.in. 10LATwUE czy Dniotwarte.eu.

A przewodnikiem po świecie innowatorów jest Petros Psyllos, student Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej, laureat m.in. New Europe 100 – listy największych innowatorów w Europie Środkowo-Wschodniej oraz reprezentant Polski podczas największego konkursu technologicznego – Imagine Cup w Seattle. Z młodymi przedsiębiorcami rozmawia o historii powstania firm, sukcesach, porażkach, przedstawia ich pomysł na biznes i plany na przyszłość.

Petros Psyllos mówi: – Wspólnie z Pauliną Rubczak, reżyser programu, pokazujemy młodych ludzi, w których drzemie największy potencjał innowacyjności. Świeże umysły i zapał do pracy to najlepszy początek prowadzenia biznesu. Program „Gen innowacyjności” robimy po to, aby ułatwić takim ludziom życie. Sprawdzimy też, jak Fundusze Europejskie pomagają im osiągać sukces! Dla mnie osobiście jest to nowa, niesamowita przygoda. Bardzo się cieszę, że mogę współpracować z niesłychanie kreatywnymi osobami. Dziękuję ekipie „Genu innowacyjności” za współpracę i świetnie spędzony czas.

Cykl ma mieć 10 odcinków. Pierwszy odcinek programu „Gen Innowacyjności” możemy obejrzeć już 15 kwietnia (niedziela), o godzinie 9:45 w TVP1. Ekipa filmowa odwiedzi twórców innowacyjnych kajaków. W drugim odcinku zaprezentowane zostaną urządzenia dla niepełnosprawnych dzieci i osób starszych. Trzeci odcinek będzie dotyczyć m.in. Animy – projektu studentów Wydziału informatyki Politechniki Białostockiej, który ma za zadanie dostarczać wiadomości  i przypominać o ważnych zadaniach.

Program będzie można oglądać także na VOD TVP.

Dorota Sawicka

Dyskusja (0 komentarzy)