Aktualności
10 Grudnia
Źródło: www.ifj.edu.pl
Opublikowano: 2018-12-10

Informatyczne Książki Roku

W gmachu łódzkiego Instytutu Europejskiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszą Książkę Informatyczną Roku 2018.

Nagrodę główną w kategorii podręczniki zdobył Marcin Szeliga za książkę „Data science i uczenie maszynowe” wydaną przez PWN. Autor jest konsultantem, wykładowcą, autoryzowanym trenerem Microsoft z 10-letnim stażem i architektem systemów bazodanowych. Od 2006 roku wyróżniany jest tytułem Microsoft Most Valuable Professional w kategorii SQL. Zainicjował projekt SQLExpert.pl promujący eksperckie szkolenia i konsultacje z zakresu serwera SQL.

Wyróżnienie w tej samej kategorii trafiło do dr. hab. Jerzego Grębosza z Instytutu Fizyki Jądrowej PAN za trzytomowe „Opus magnum. C++11”, które ukazało się nakładem wydawnictwa Helion. To liczące 1650 stron dzieło opisuje język C++ według międzynarodowego standardu zwanego C++11. Jest następcą bardzo popularnej książki „Symfonia C++ Standard”, która opisywała język C++ według jego ówczesnego standardu C++03.

W kategorii książek naukowych wyróżniono wydane przez PWN „Metody analizy wielokryterialnej i wielowymiarowej we wspomaganiu decyzji” Kesry Nermenda.

Źródło: PTI

Dyskusja (0 komentarzy)