Aktualności
Sprawy nauki
02 Listopada
Zrzut strony www.futurelearn.com
Opublikowano: 2018-11-02

Jak dieta wpływa na działanie mózgu

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak jedzenie wpływa na nasz organizm? Pierwszym skojarzeniem będzie prawdopodobnie zmiana wagi, rozrost tkanki mięśniowej, ilość energii potrzebnej do komfortowej pracy czy zmiany poziomu cholesterolu. Wszystkie te dywagacje są możliwe dzięki jednemu, bardzo pracowitemu narządowi. Naszemu mózgowi.

FOOD FOR THOUGHTS – to tytuł kursu online zrealizowanego przez Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie we współpracy z Uniwersytetem Turyńskim i Uniwersytetem Hohenheim w ramach działań Wspólnoty Wiedzy i Innowacji w obszarze żywności – EIT Food. Kurs, zamieszczony na platformie FutureLearn, jest już otwarty na zapisy dla każdego chętnego internauty.

Podczas kursu (realizowanego w formule masowych otwartych kursów online) będzie można się dowiedzieć, jak nasza dieta wpływa na działanie mózgu. Uczestnicy dowiedzą się m.in.: jaka jest rola mózgu, w jaki sposób funkcjonuje, jaki wpływ na jego pracę niosą ze sobą określone grupy substancji, jaki jest związek między emocjami a spożywaniem określonych pokarmów.

Na kurs zapisać się może każdy. Przez pięć tygodni wiedza na temat mózgu i pożywienia zostanie przekazana w serii kilkuminutowych filmów, quizów, artykułów czy paneli dyskusyjnych.

Aby wziąć udział w tym darmowym kursie, należy utworzyć darmowe konto na platformie FutureLearn (https://www.futurelearn.com/), po czym oczekiwać na powiadomienie o rozpoczęciu kursu. Jest możliwość otrzymania po nim płatnego certyfikatu.

JK

(Źródło: IRZiBŻ PAN)

Dyskusja (0 komentarzy)