Aktualności
26 Września
Opublikowano: 2018-09-26

Konferencja nMedycyna2018+ –

Instytut Neuronauki i Medycyny Cybernetycznej Wydziału Medycznego Uczelni Łazarskiego zaprasza na konferencję nMedycyna2018+ – ogólnopolskie forum poświęcone nowym technologiom w medycynie.

Konferencja odbędzie się w piątek, 26 października 2018 o godzinie 10:00 na Uczelni Łazarskiego (ul. Świeradowska 43, 02-662 Warszawa, sala 130).

Jest to pierwsze z cyklu spotkań naukowych, badawczych i dydaktycznych określających stan wiedzy medycznej i zaawansowania technik medycznych w obszarze technologii przemysłu 4.0. Jak zaznacza dr Piotr Zwoliński, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego konferencji nMedycyna2018+, kierownik Instytutu Neuronauki i Medycyny Cybernetycznej na Wydziale Medycznym UŁa – nMedycyna (nowa medycyna) jest nową w bieżącym roku. Za rok będzie medycyną przeszłości. Tak szybkie i dynamiczne zmiany technologii są specyficznym wyzwaniem i nowym obowiązkiem lekarza i instytucji medycznych. Istnieje szeroko rozumiany etyczny obowiązek stosowania wszystkiego co przydatne – i szczególnie co nowe – jeśli to może przyczynić się do poprawy zdrowia pacjenta i jakości jego życia.

Program konferencji opiera się na sześciu kluczowych obszarach:

  • szybkie systemy komunikacji,
  • oprogramowanie i aplikacje,
  • rozwinięte urządzenia medyczne,
  • narzędzia sztucznej inteligencji,
  • narzędzia data mining,
  • inteligentna elektronika „wearables”.

Wydarzenie ma charakter otwarty. Do udziału zaproszeni są studenci, lekarze, fizycy, informatycy, cybernetycy, przedsiębiorcy, ludzie nauki i organizatorzy systemu ochrony zdrowia.

Równolegle odbędą się Targi start-upów oraz Hackathon, podczas którego lekarze i naukowcy z obszaru biologii, medycyny i fizyki zmierzą się z zadaniem stworzenia roboczej propozycji cyfrowego opisu zjawisk subiektywnych: bólu, węchu i lęku.

Partnerem Merytorycznym konferencji jest PwC.

Patronatem Honorowym konferencję objęło Ministerstwo Zdrowia i Naczelna Izba Lekarska.

Patroni medialni to „Rzeczpospolita”, MEDtube i „Forum Akademickie”.

Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie wydarzenia – www.nmedycyna.pl.

Dyskusja (0 komentarzy)