Aktualności
Sprawy nauki
13 Stycznia
Opublikowano: 2017-01-13

Konkurs o nagrodę im. Artura Rojszczaka

Klub Stypendystów Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej po raz dwunasty ogłasza konkurs o Nagrodę im. Artura Rojszczaka. Nagroda jest inicjatywą stypendystów Fundacji i została ustanowiona dla upamiętnienia tragicznie zmarłego dr. Artura Rojszczaka, znakomitego filozofa, jednego z założycieli i głównych animatorów klubu. Jest przyznawana młodym doktorom, którzy oprócz wybitnych osiągnięć naukowych wyróżniają się humanistyczną postawą, szerokimi horyzontami, umiejętnością przełamywania barier i przekraczania ram wąskich specjalizacji naukowych.

Nagroda im. Artura Rojszczaka jest indywidualną nagrodą pieniężną (5000 zł) przyznawaną młodym doktorom, którzy obronili pracę doktorską w ciągu ostatnich pięciu lat od złożenia wniosku. Kandydatów do Nagrody mają prawo zgłaszać członkowie Klubu na podstawie informacji własnych i przekazanych im przez środowisko naukowe. Termin składania wniosków przez członków klubu upływa 31 stycznia 2017 roku.

Szczegółowych informacji o konkursie udziela Tomasz Klimczuk, opiekun nagrody, e-mail: NagrodaArtura@ksz-fnp.org, Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej, Gdańsk, tel. (58) 348 6611.

Regulamin Nagrody, informacje o członkach klubu, z którymi można kontaktować się w sprawie proponowanych kandydatów oraz informacje o dotychczasowych laureatach Nagrody dostępne są na stronie internetowej klubu.

Źródło: www.fnp.org.pl

Dyskusja (0 komentarzy)