Aktualności
Sprawy nauki
28 Lutego
Opublikowano: 2017-02-28

Krok po kroku do ERC

Powołane dwa lata temu przy PAN Biuro Doskonałości Naukowej zakończyło właśnie inauguracyjne warsztaty „Wniosek ERC krok po kroku”. Wzięło w nich udział pięciu młodych naukowców, którzy dzięki nim dowiedzieli się więcej m.in. na temat wymogów formalnych, struktury wniosku, kwestii budżetowych i zagadnień etycznych. Czy mój dorobek naukowy i CV spełniają kryteria wyznaczane przez ERC? Czym powinien charakteryzować się zespół badawczy w projekcie? Gdzie znaleźć oficjalną dokumentację, związaną z grantami? Na co zwrócić uwagę przy obliczaniu szacunkowych kosztów badań? To tylko kilka z pytań, na które podczas tych warsztatów szukano odpowiedzi. Warsztaty obejmowały część teoretyczną – prezentacyjną, a także szereg ćwiczeń praktycznych, mających na celu zastosowanie wiedzy w praktyce.

BDN PAN planuje organizację warsztatów w podobnej formule mniej więcej co miesiąc, uzależniając to od zainteresowania naukowców i zebrania się wymaganej liczby uczestników. Spotkania będą odbywały się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Istnieje też możliwość przeprowadzenia warsztatów w innych miastach w Polsce.

Osoby, chcące uzyskać szczegółowe informacje na temat terminów i naboru na kolejne warsztaty BDN PAN, uzyskają je pod adresem doskonalosc@pan.pl w tytule wpisując „Krok po kroku”.

Jk

(źródło: PAN)

 

Dyskusja (0 komentarzy)