Aktualności
01 Czerwca
Robot społeczny EMYS. Źródło: www.wroclaw.pl
Opublikowano: 2018-06-01

Medale made in USA

Pięć medali – jeden złoty i cztery srebrne – to dorobek Koła Naukowego KoNaR na olimpiadzie robotycznej RoboGames 2018, która odbyła się w Alameda Fairgrounds w Pleasanton. W największym na świecie turnieju robotycznym rywalizowało 828 robotów z ponad 20 krajów.

Pierwsze miejsce i złoty medal w kategorii Best of Show otrzymał projekt robotycznej szachownicy, w której rolę przeciwnika pełnił zbudowany na PWr, a obecnie rozwijany jako produkt komercyjny przez firmę FLASH Robotics, robot społeczny EMYS.

Trzy srebrne medale zdobyły roboty „SkyWave” i „Navy” w kategorii wyścigów Linefollower. Czwarte srebro do puli dorzucił robot „Stasio”  w kategorii Nano Sumo, gdzie roboty mają za zadanie zepchnąć się z okrągłego ringu.

Natomiast aż sześć krążków – pięć srebrnych i jeden brązowy – zdobyli studenci z Akademickiego Klubu Lotniczego PWr na zawodach konstruktorów lotniczych SAE Aero Design West 2018, które rozegrano na lotnisku Van Nuys koło Los Angeles. W rywalizacji udział wzięło ponad 70 drużyn z całego świata. Zadaniem uczestników jest samodzielne skonstruowanie bezzałogowych samolotów spełniających wyśrubowane normy regulaminowe. Maszyny mają podnieść jak największy ciężar, a jednocześnie same ważyć jak najmniej.

Na zawody zespół JetStream zabrał dwa modele – „Red Bomber” zgłoszony do kategorii Micro oraz „Dragonfly” rywalizujący w klasie Advanced. Nasi studenci spisali się znakomicie zdobywając w obu klasach drugie miejsca w klasyfikacji generalnej. Ponadto w klasie Advanced Wywalczyli srebrny krążek w kategorii na celność zrzutu ładunku. Natomiast w kategorii Micro wywalczyli II miejsca w prezentacji technicznej, za najcięższy podniesiony ładunek oraz III miejsce w raporcie technicznym.

Zostali tym samym najczęściej nagradzaną drużyną całych zawodów.

Informacje dla mediów umieszczane są na stronie: http://pwr.edu.pl/

Andrzej Charytoniuk  

Dyskusja (0 komentarzy)