Aktualności
Sprawy nauki
08 Lutego
Opublikowano: 2017-02-08

Nagroda Uphagena dla Adriana Bekasiewicza z PG i Wacława Kulczykowskiego z UG

Dr inż. Adrian Bekasiewicz z Katedry Systemów Mikroelektronicznych Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej i mgr Wacław Kulczykowski z Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego zostali laureatami Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Naukowców im. Jana Uphagena za rok 2016.

Dr Adrian Bekasiewicz został nagrodzony w kategorii nauk ścisłych i przyrodniczych za badania nad metodami szybkiego projektowania struktur mikrofalowych i antenowych. Jest badaczem na wydziale ETI oraz pracownikiem naukowym Uniwersytetu w Reykiawiku, gdzie brał udział w projektach finansowanych przez Islandzki Fundusz Infrastrukturalny o łącznej wartości prawie miliona złotych.

Mgr Wacław Kulczykowski, doktorant z Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego, został laureatem w kategorii nauk humanistycznych i społecznych za „wybitne osiągnięcia w zakresie prowadzenia prac archeologicznych, rewitalizacyjnych i dokumentacyjnych oraz wkład w nowatorskie badanie i ratowanie zabytków kultury na Pomorzu”. Uczestniczył w 8 projektach naukowych i 11 ekspedycjach archeologicznych, dwukrotnie samodzielnie kierował badaniami archeologicznymi i pracami rewitalizacyjnymi oraz pełnił rolę archeologa pomocniczego.

Nagroda Miasta Gdańska dla Młodych Naukowców im. Jana Uphagena przyznawana jest od 2003 roku. Wyróżnienie to mogą otrzymać studenci i absolwenci gdańskich szkół i uczelni wyższych w kategoriach nauk ścisłych i przyrodniczych oraz nauk humanistycznych i społecznych. Młodzi naukowcy mogą mieć nie więcej niż 30 lat. Co więcej, muszą odznaczać się znacznym dorobkiem naukowym, realizowaniem znaczących projektów bądź też posiadać zaproszenia na stypendia naukowe.

Biuro Prasowe PG, Beata Czechowska-Derkacz UG

Źródło zdjęcia: pg.edu.pl

Dyskusja (0 komentarzy)