Aktualności
Sprawy nauki
04 Września
Źródło: Klaster Lubelska Medycyna
Opublikowano: 2018-09-04

Neurochirurg z Lublina honorowym członkiem AEN

Prof. dr hab. n. med. Tomasz Trojanowski, kierownik Katedry i Kliniki Neurochirurgii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, został honorowym członkiem Euroazjatyckiej Akademii Neurochirurgicznej (Academia Eurasiana Neurochirurgica). Wyróżnienie przyznano w Nagano na jubileuszowej 20. konwencji, której tematem była „Przyszłość neurochirurgii – etyka, bezpieczeństwo chorych i technologia”.

AEN to organizacja naukowa skupiająca sto wybitnych autorytetów neurochirurgii (po 50 z Europy i Azji). Wybór następuje po uzyskaniu 95% głosów walnego zgromadzenia. Poza pozycją naukową i zawodową brane są pod uwagę osiągnięcia i uznanie w świecie neurochirurgii. Konwencje akademii odbywają się naprzemiennie w Europie i Azji. Biorą w nich udział osobistości nie tylko medyczne, ale także religijne, filozofowie, kulturoznawcy, lingwiści.

Zainteresowania zawodowe prof. Trojanowskiego koncentrują się wokół chirurgii chorób naczyniowych mózgu, neuroonkologii, techniki operacyjnej, radiochirurgii oraz etyki. Jego dorobek naukowy liczy ponad 200 publikacji i 250 wystąpień zjazdowych. Jest konsultantem krajowym w dziedzinie neurochirurgii, prezesem lubelskiego oddziału PAN, a także przewodniczącym Komitetu Nauk Neurologicznych PAN i członkiem Światowej Akademii Neurochirurgicznej.

MK

Źródło: Uniwersytet Medyczny w Lublinie

 

 

Dyskusja (0 komentarzy)