Aktualności
Sprawy nauki
10 Stycznia
Opublikowano: 2018-01-10

Noc Biologów 2018 na UŁ

12 stycznia Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego włącza się w odkrywanie tajemnic biologii poprzez zabawę podczas Nocy Biologów.

W holu budynku D, przy ul. Pomorskiej w godzinach 17.00-22.00 odbędą się prowadzone w sposób cykliczny gry i zabawy, jak np. Odkryj z nami tajemnice DNA!, oraz pokazy Barwny świat wnętrza komórek, Uformuj żelkę czy Zagrajmy światłem itd.

WBiOŚ UŁ zaprasza również w godzinach 17.00-22.00 na prelekcje o grzybach, bakteriach, roślinach czy antybiotykach.

O godzinie 17.00 startuje pierwszy warsztat otwarty poświęcony zagadnieniu biofizyki, pół godziny później kolejny poświęcony wolnym rodnikom oraz antyoksydantom.

O godzinie 17.15 rozpoczyna się wykład otwarty o białkach, a godzinę później o szczepionce BCG.

Pełen program Nocy Biologów na UŁ znajduje się  tutaj: http://www.nocbiologow.home.pl/index.php?id=jednostka&nazwa=lodz&idp=program

Tegoroczna Noc Biologów odbywa się w Polsce po raz siódmy. Zgłębianie tajemnic biologii przyciąga co roku rzesze chętnych, na stronie akcji www.nocbiologow.home.pl dokonano łącznie ponad 23 tys. rezerwacji.

Dziesiątki naukowców „wyjdzie z ukrycia”, by w jasny sposób opowiedzieć, na czym polega ich praca i jak niezwykłe zjawiska można obserwować nawet bardzo prostymi metodami.

W wydarzeniu wezmą udział 32 ośrodki w Polsce: szkoły wyższe, ogrody zoologiczne i botaniczne, inne jednostki naukowo-badawcze, w tym jedyna placówka w Łodzi – Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego.

Większość wydarzeń odbędzie się w budynku D, przy ul. Pomorska 141/143 – wejście od ulicy Matejki, niektóre w budynku A, przy ul. Banacha 12/16.

Warsztaty, wykłady, pokazy, gry i zabawy oraz prelekcje potrwają od godz. 17.00 do 22.00.

Z propozycji warsztatowych, gier i zabaw chętnie korzystają szkoły, które z dużym wyprzedzeniem dokonały rezerwacji miejsc. Niektórzy uczniowie dojadą z odległości ponad 100 km.

Wiele wydarzeń na które nie trzeba się zapisywać, jest jednak ciągle dostępnych dla wszystkich mieszkańców Łodzi, zwłaszcza tych w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Paweł Śpiechowicz

Dyskusja (0 komentarzy)