Aktualności
Sprawy nauki
29 Marca
Zrzut strony https://wytyczne.org/
Opublikowano: 2019-03-29

Nowa platforma internetowa NIL

W związku z realizacją przez Naczelną Izbę Lekarską projektu unijnego powstała platforma internetowa wytyczne.org. NIL zaprasza do zapoznania się z dokumentami, które stanowią adaptację opublikowanych wytycznych dotyczących wybranych problemów klinicznych.

Adaptację przeprowadziło pięć zespołów złożonych z polskich ekspertów klinicznych, lekarzy specjalistów z zakresu medycyny rodzinnej, chorób wewnętrznych oraz reprezentantów pacjentów i specjalistów ds. metodologów Evidence-based medicine (EBM) czuwających nad technicznymi aspektami procesu adaptacji.

Platforma powstała z myślą o lekarzach, innych zawodach medycznych, reprezentantach pacjentów, środowisku naukowym oraz osobach i organizacjach zaangażowanych w tworzenie, ocenę i wdrażanie wytycznych. Zadaniem platformy ma być nawiązywanie interdyscyplinarnej współpracy naukowców, lekarzy i innych pracowników ochrony zdrowia. Platforma będzie przeznaczona do publikowania wytycznych i materiałów dla pacjentów z każdej z dziedzin medycyny. Zasoby bazy będą powiększane przy udziale towarzystw lekarskich oraz organizacji zajmujących się tworzeniem wytycznych zgodnie z zasadami EBM.

JK

(Źródło: Rynek Zdrowia)

Dyskusja (0 komentarzy)