Aktualności
Sprawy nauki
23 Września
Fot. Tomasz Lewandowski
Opublikowano: 2020-09-23

Nowe władze Konferencji Rektorów Uczelni Rolniczych i Przyrodniczych

Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, prof. dr hab. inż. Jarosław Bosy, stanął na czele Konferencji Rektorów Uczelni Rolniczych i Przyrodniczych. Na pierwszym posiedzeniu wybrano skład dwuosobowego prezydium.

KRRiP zrzesza rektorów ośmiu uczelni: Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W poprzedniej kadencji przewodniczącym Konferencji był rektor URK, prof. dr hab. Włodzimierz Sady. Po tegorocznych wyborach w składzie KRRiP pojawiło się siedmiu nowych rektorów. Jedynym, który zachował swoje stanowisko, jest dr hab. inż. Jacek Wróbel, prof. ZUT.

Pod koniec ubiegłego tygodnia, w Centrum Edukacyjno-Rozwojowym Pałac Wrocław-Pawłowice, odbyło się pierwsze posiedzenie Konferencji Rektorów Uczelni Rolniczych i Przyrodniczych w nowej kadencji. W jego trakcie opracowano szczegółowy plan pracy, podział zadań, dokonano też wyboru Prezydium. Na czele KRRiP stanął prof. Jarosław Bosy, od 1 września rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, a w poprzedniej kadencji prorektor ds. nauki. Jego zastępcą będzie prof. Krzysztof Szoszkiewicz, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, poprzednio prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)